Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hozzájárultam valamiféle...

Hozzájárultam valamiféle rossz életmóddal, ahhoz, hogy zöldhályogom van, vagy nem tehetek róla?

Figyelt kérdés
Van valami olyan életmódbeli tény, ami hozzájárulhatott, vagy csak és kizárólag örököltem.
2012. márc. 2. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:

nálam kialakulóban van, bár már úgy kezelnek mintha lenne, 24-25 a szemnyomásom, a doktornő a vizsgálat után azt mondta, örököltem a hajlamot, így is van, anyai nagyanyámnak van. A látásom egyébként 16éve nem romlott, ez mégis romlott. Szerintem nincs életmódbeli tény, ne ostorozd magad, ezzel simán lehet élni ha kezelik, nem feltétlenül vezet vaksághoz. Egyébként még ha te is lennél az okozója, visszafordíthatatlan. A magas vérnyomás nem kedvez a szemnyomásnak, kerülni kell azokat a dolgokat amik emelik és kb ennyit tehetsz.

29N

2012. márc. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem 6 éve van, szemcseppel egész jól karban van tartva.


Csak azért kérdeztem, mert nem akartam úgy járni, mint anyám. Bármi baja van, amivel orvoshoz megy, csak az a válasz, hogy fogyjon le. Van rajta kb. 5 kiló felesleg. Nem akartam, hogy erre is majd azt mondják, hogy én tehetek róla, mert így meg úgy rosszul éltem.


Köszönöm a választ!

2012. márc. 2. 16:31
 3/3 anonim ***** válasza:

még ezt találtam:


"A zöldhályogra hajlamosító tényezők - például az életkor, a vérnyomás, a testtömegindex, a fizikai aktivitás, az alkoholfogyasztás mértéke, a dohányzás, továbbá a családtagok körében a zöldhályog előfordulása - figyelembe vétele után a kutatók arra az eredményre jutottak, hogy a cukorbetegség 2-es típusa növeli a zöldhályog kialakulásának kockázatát."


lehet h anyudnak az elhízás miatti cukorbetegség kialakulása miatt mondták ami hajlamosít zöldhályogra

2012. márc. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!