Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály kamu makula...

Üvegtesti homály kamu makula degenerációt szimulál?

Figyelt kérdés
21F vagyok, és olvastam erről a szembetegségről. Már több mint egy éve voltam szemésznél is, mivel a kor előrehaladtával újra kifogott rajtam a szemtengelyferdülés. Emellett vannak természetes korral járó üvegtesti homályaim is, nem vészes, van amikor egyáltalán nem is látom őket, mikor hogy. Ha az Amsler rácsot lesem, akkor nem fixen, hanem úgy mozgón látok enyhe hullámzó négyzeteket, és tudtommal ez is az AMD egyik jele lehet, viszont a szemész kitágította a pupillámat, és nem látott elváltozást benne. Akkor a kérdés címe lesz a válasz, vagy valami más az oka?

2012. máj. 5. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A makula-degeneráció esetében fixen látod a hullámokat. Nekem volt: a vonalas táblán hullámzottak a vonalak, és a sima járdán gödröt láttam, ahová néztem.

Ha egy üvegtesti homály épp a látóteredbe úszik, akkor természetesen torzítja a képet.

Ha nem vagy biztos magadban, kérj beutalót a SOTE-n a makula-ambulanciára, orr speciális géppel vizsgálják a makula állapotát.

2012. máj. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocsi , ott helyett orr-t írtam

Vak vagyok, beszélő programmal gépelek.

2012. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de mostmár biztos vagyok, ez üvegtesti homály, mivel sosem fix, és a perifériás látásban is ugyanúgy képes torzítani.
2012. máj. 6. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!