Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a kancsalság ellenes műtét...

Mi a kancsalság ellenes műtét lefolyása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy akinek volt már ilyen műtéte vagy tudja, hogy miképpen zajlik le egy ilyen, az legyen kedves írja le. Igazából leginkább az érdekelne, hogy műtét után leragasztják-e a szemet vagy nem, mert ha igen, akkor nem autóval megyek a kórházba. Csütörtökön lesz a műtétem, remélem holnap érkezik válasz. Előre is köszönöm!

22/F



2012. máj. 15. 23:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Függetlenül a leragasztástól: ne kocsival menj. Az előtte levő idegesség, és az utána előforduló kettőslátás nem kedvez a közlekedésnek.
2012. máj. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Mielőtt megműttetnéd a szemed látogass el Vén Péter oldalára!


[link]

2012. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Izombénulás ellen vajmi keveset tud segíteni a szemtorna.
2012. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Kicsit megkésve, de leírom a tapasztalatokat, ha esetleg valaki más is ilyen témában érdeklődne.

Csütörtökön kocsival elindultam, elmentem a kórházba. Reggel felvettek az osztályra, megkaptam a szobát, ruhát, átöltöztem és vártam. Kis idő múlva megvizsgált a műtő orvos és mondta, hogy meg lesz a műtét. Kicsit több várakozás után szóltak, hogy menjek, mert én jövök. Lekísért az egyik műtős úriember a műtőbe, majd ráfeküdtem egy ágyra. Nemsokára megkaptam az érzéstelenítő injekciót, ami nem kibírhatatlan. A szemem alsó részébe kaptam, és amit éreztem az egy szúró, aztán egy feszítő érzés és ennyi, utána fokozatosan zsibbadt a szemem és nem láttam vele semmit. Miután betoltak, el is kezdődött a műtét. Műtét közben nagyon-nagyon enyhe húzás, nyomás, néha szúró érzést éreztem, de ez még a szúnyogcsípésnél is gyengébb volt. :) A műtét kb. 45 percig tartott, a végén leragasztották a szemem és mehettem fel a szobába. Aznap egyszer még ránézett az orvos, és mondta, hogy másnap számíthatok hazamenetelre. Egy éjszakát ott aludtam, reggel összepakoltam és még volt egy utolsó vizsgálat, ami már a rendelőben volt. Mindent rendben talált, így jöhettem haza. A vezetéssel semmi gondom nem volt, egyáltalán nem zavart a műtét, bár jó volt, hogy vittem napszemüveget.

Műtét utáni dolgok:

-Lassan 3 hét telt el a műtét óta, de fájdalom csillapítót csak 2x kellett bevennem. Egyszer műtét után estefelé, meg valamikor itthon. Ezen kívül semmi fájdalmat nem éreztem.

-Amikor nagyon jobbra néztem, akkor éreztem, hogy húzódik a varratok miatt, így erre figyelni kellett, hogy ezeket a mozdulatokat kerüljem.

-A szemem természetesen bevérzett, de inkább csak a belső részén, ahol műtöttek. Ez még most is tart, de doki mondta, hogy másfél, két hónap kell mire ez felszívódik.

-Kaptam rá kenőcsöt, amivel kenegetni kell, ezt érdemes betartani!

-A nehéz dolgok emelgetésétől ajánlott távol tartania magát az embernek, és ezt is érdemes betartani!


Tegnaptól már dolgozom, a munkámat rendesen el tudom látni, ezért úgy gondolom, hogy a 2 hét táppénz elég volt ahhoz, hogy a munkához kellően meggyógyuljon. Igaz, hogy a nehéz dolgok emelésével még most is nagyon vigyázni kell, de ezeket inkább kerülöm és szólok a munkatársaknak.


Remélem tudtam segíteni, ha esetleg még valaki ebben a témában kérdezne.

Köszönöm a figyelmet!

2012. jún. 5. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
És azóta, hogy van a szemed? Esztétikai szempontból jó?
2015. okt. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sokan írtatok privát üzenetben, de sajnos nem igazán jártam az oldalon, így nem láttam őket. Szóval minden érintettől elnézést kérek!

Sokan azt kérdezték, hogy hol történt a műtét.

Az én műtétem Pózván volt, ez egy Zalaegerszeg melletti település. A doktor Úr nevére már nem emlékszem, de nagyon rendes és segítőkész volt.

Így a műtét után 7 évvel sajnos azt kell mondanom, hogy már régen visszahúzódott a szemem, viszont ez lehet, hogy egyéni eset.

Ettől függetlenül mindenkit arra bíztatok, hogy nyugodtan csináltassa meg. Minden eset más, nem biztos, hogy mindenkinél ugyanez fog történni!

Én is gondolkozom még egy műtéten, hátha...

2019. aug. 6. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!