Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kb.2 hete két apró pontot...

Kb.2 hete két apró pontot látok a jobb szememmel közvetlenül egymás mellett, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nehéz ezt így leírni, de múlt hét hétfő óta ha a jobb szememmel akár direkt akár véletlenül úgy fókúszálok akkor két apró pontot látok folyamatosan kis távolságra egymás mellett. (olyan mint két légypiszok, kb. akkora)

Mi lehet ez? Kezd zavarni, azt hittem majd elmúlik, de nem igazán akar..


2012. jún. 22. 21:32
 1/8 anonim válasza:
Nem tudom hogy mi lehet de mindenképpen menj el szemészhez, mert lehet hogy kezelni kell a szemedet. Dőleg ha már 2 hete van...
2012. jún. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Menj el a szemészetre, lehet, hogy valamilyen módon megsérült a retinád, az pedig nem vicc.
2012. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ilyesmi?

2012. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a pontok tudnak mozogni, akkor floater gyanús. Ellenben ha fixen ott állnak, akkor vagy kezdődő szürkehályog, vagy ha idősebb vagy makula degeneráció (sárgafolt sorvadás, ha a pontok a központi látásban vannak) is lehet, de a cukorbetegség (diabetikus retinopátia) is csinálhat vakfoltokat a látómezőben. Pár kép ezekről:


floaters:


[link]


szürkehályog:


[link]


makula degeneráció:


[link]

[link]

[link]


diabetikus retinopátia:


[link]

2012. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A pontok mozognak, tehát mikor látom folyamatosan mozdulnak arrébb, úgy kell őket "követnem" ha látni akarom. Ja egyébként 21/F vagyok ha ez számít.

Köszi a válaszokat, főleg az előzőnek!

2012. jún. 23. 12:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Erről a floater-ről tudnál írni pár dolgot? Csak mert még életemben nem hallottam.
2012. jún. 23. 12:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Képzeld én is 21/F vok. Én kiskoromban is néha láttam őket erős napon. Ez a kor velejárója, van aki észreveszi őket, van aki nem. Az a legjobb ha nem figyelsz rájuk, nem próbálsz fókuszálni oda, mert előbb-utóbb akkor az agyad megtanulja azokat észrevenni, és egy idő után nagyon sokat fogsz látni. Tudományos magyarázata, hogy a szemben elhalt érdarabkák, amikre már nincs szüksége a szemnek, leválnak és az üvegtestben szabadon úszkálnak. Az orvosok erre azt mondják nincs mit tenni ellene meg kell szokni. Ha hirtelen nagyon sok jelenik meg, akkor az lehet retinaleválás gyanús. Nekem nincs sok, de több mint 2 pont. Van amelyik pontra hasonlít, van amelyik kis foltra, és van amelyik ilyen giliszta féleség.
2012. jún. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem és ezzel most akkor szemészhez is felesleges menjek, ugye? Egyébként ez nem is fog elmúlni akkor soha?
2012. jún. 24. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!