Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a szemárpa? Mi okozza?

Mi a szemárpa? Mi okozza?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 30. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az piszok vagy egyéb fertőzés által kialakult árpa alakú és nagyságú kis csomó, gyulladás a szehéjon, vagy legalábbis közvetlenül a szem közelében. Krémmel kell kenni, kb. 1 hét alatt múlik el.
2008. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Az árpa az a szemhéjon vagy lent a szempillák tövénél egy kis pattanásszerű begyulladt szőrtüsző vagy faggyúmirigy. Sajna ez annyiban különbözik a pattanástól hogy nehezebben érik meg. Anyámnak is volt régen, neki lent és neki műtéttel picit megvágták és kinyomkodták. Nekem is volt már de nekem fent a szemhéjon. Én már anyám esetéből kiindulva el se mentem dokihoz hanem kinyomtam otthon, aztán jegelgettem a szememet, meg borogattam kamillateával, hogy ne legyen semmi baja. Azóta sincs semmi bajom. :)
2008. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%
Én vagyok az előző hozzászóló. Okozhatja kosz, por, smink, krém, bármi ami eltömheti a bőrpórust.
2008. ápr. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Az árpának vannak makacsabb változatai is. Én szemorvosi vizsgálatot ajánlanék, ne kisérletezz kenőcsökkel. A kenőcshöz, használni kell szemcseppet is, amit az orvos ir fel. És pérakötéssel kell alkalmazni. Keres fel egy szemorvost, ha árpád van.
2008. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
jobban járzs ha még időben elméssz orvoshoz nem magadnak kezeled vagy nyomod ki mert úgy jársz mint én hogy nem mentem el és nagyon begyulladt aztán rettenetesen fájt a műtét és uttánna is a legjobb gyógyszer rá a tobradex kenőcs.
2008. jún. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nekem is most van szerintem az iskola társaim mondták hogy ez az ! be van gyulladva a szemem és piros de csak az egyik szemem !!! fáj ha pislogok és ha hozzá érek !!! :) nem tudom mi okozhatta nem sminkelem magamat és nem is élek rossz környezetben !!! valaki tipp??
2012. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz.

Az árpát bakteriális fertőzés okozza (leggyakrabban a Staphylococcus aureus), ami számtalan módon a szemhéjadra juthat (piszok, nem tiszta légkondi, krémek, főleg, ha más is használta, de simán egy fertőzött kilincsről is).

Antibiotikumos kenőcsöt és szemcseppet fogsz kapni, és ha kell, kitisztítják. A kezelést csináld végig, amíg előírták, különben csak ellenálló bacikat nevelsz ki, amikre legközelebb már nem lesz hatásos ugyanez az antibiotikum. Kamillával, szemvidítófűvel lehet borogatni, de a teafüvet forrázd le, ne csak áztasd.

2012. jún. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Septosyl kenőccsel szoktam kenni. Akkor jön ki, amikor a herpeszem, vagyis amikor le van gyengülve az immunrendszeren. Nálunk a covid előtti időkben 4-5 hónappal későbbre adtak csak időpontot szemészetre, hiába volt sürgős. Mindenkit háziorvoshoz küldtek vagy a szemészteti klinikára. A híres XI. kerületi szakrendelő, ahol egy sürgős UH is 2 hónap volt (fizetős, TB alapon 7 hónap).
2021. febr. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!