Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kedves Kontaktlencsések! Ti...

Kedves Kontaktlencsések! Ti milyen gyakran cserélitek le a tárolótokot?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondta a szemészorvosom, hogy legalább háromhavonta le kell cserélni... Amikor a Rossmannban megláttam, hogy ez a pici műanyag vacak majdnem 700 ft (feltételezem, az optikákban még drágább), úgy döntöttem, nem veszek újat, hanem a régit háromhavonta kifőzöm, aztán teletöltöm a kontaktlencse folyadékkal és 6-8 órát úgy hagyom...
2013. febr. 3. 19:53
 1/5 anonim válasza:
Nem tudom, milyen műanyagból készítik, de én nem főzném. A legtöbb kontaktlencse folyadékhoz jár, benne van a dobozban :) Én Optifree-t használok a lágy lencsémhez, ahhoz mindig van :)
2013. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szoktam cserélni, nekem ilyen szettem van, kis cicás figurás tárolóval, amit tiszta folyadékkal mosok át belül mindig, ujjal átdörzsölöm, kívül meg vízzel simán. Nem értem miért lenne jobb ha veszek egy újat, az sem steril meg semmivel nem jobb.
2013. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

az Options Multi kontaktlencse folyadékhoz is jár a tároló és a folyadékra az van írva hogy felbontás után 90 napig jó az kb 3 hónap és én úgy csinálom, ha elfogy a folyadék(vagy lejár, de mindig elszokott fogyni időben) és újat veszek akkor már annak a tárolótokját használom

sztem sem olyan jó ötlet kifőzni, pláne ha a szemorvos is cserét javasol szóval vagy olyan folyadékot veszel amihez eleve jár, vagy rááldozod a pénzt a tokra :/

2013. febr. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az optikában azt mondják hogy havonta kell cserélni a tárolót.

Egy 360ml-es folyadékhoz 1 tároló jár és a folyadék 3 hónapig jó. Kérdeztem tőlük hogy tudnék e külön tárolót venni de azt mondták hogy külön nem lehet kapni, de minden folyadékhoz van 1db.

Amúgy a rossmanban van külön tároló 650ft-ért. Máshol 2.200 volt meg 900ft.


A lényeg a lényeg! Én 3 havonta cserélem a tárolót amikor a folyadékom is elfogy.

2013. febr. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor régebben hordtam lencsét, akkor én is kifőztem, de nem 3 havonta, hanem inkább 1 vagy még gyakrabban. A kifőzés az jó fertőtlenítési módszer, nem lesz semmi baja a tárolónak tőle, csak 10 percig kell lobogó vízben tartani, 100 fokon elpusztulnak a kórokozók (legalábbis a nagyja, az extrák nem, de arra igen kicsi az esély, hogy olyannal legyen fertőzött, meg azt előbb észrevennéd a tünetek miatt).
2013. febr. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!