Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális ez? Kontaktlencse! 1...

Normális ez? Kontaktlencse! 1 éve hordom, kontrollra mennék, de a régi helyen nem tudok, az új helyen viszont azt kérik ne vigyem a lencsémet, és kezdjük előről (próbalencsével. )?

Figyelt kérdés

A vicces az, hogy 1x voltam kontrolon a régi helyen és azt mondták meg se látszik hogy kontaktlencsés vagyok, olyan jól bírja a szemem.


Most megint menjek el probalencsézni és vesézzem át az egész folyamatot? (Lencsét ne vigyem! Vagyis vakon közlekedjek!)


+ tórikus a szemem, így aznap tuti nem kapok lencsét.


2014. jan. 20. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Vakon? Szemüveg nincs?
2014. jan. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Érdemes az optikát/rendelőt felhívni, hogy ha kontaktlencse kontrollra mész, akkor szemüvegben vagy lencsében. Ha minden rendben van a lencsével akkor nem kell újra próbálgatni a lencséket...
2014. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha viszont új lencsét kell próbálni, akkor semmi esetre sem szabad lencsében menni. Ha nincs szemüveg, akkor "vakon". Ha a lencsében mész, akkor nem biztos, hogy meg tudnak vizsgálni, és hazaküldenek...
2014. jan. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jó a lencse csak azt mondják más optikus által bemért szemmel nem tudnak mit csinálni.


Csak azért mennék az optikába mert 1 éve hordom lassan kéne egy kontroll és csak egyszer voltam vagyis kétszer az első 3 hónapban. Akkor mondták hogy jók a szemeim bírják a lencsét.


Van szemüvegem csak régi és már gyenge is szerintem de nem hordom (talán 2x volt rajtam, mióta lencsés vagyok).


Lencsét meg főleg nem rendelek senkitől, mert ismerősöm ilyen boltban dolgozik, így olcsóbban szerzem. (optilen).

2014. jan. 21. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!