Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy lesz valaki vak, ha nem...

Hogy lesz valaki vak, ha nem úgy születik? Ha a csalâdomban nem volt. Milyen betegségek miatt alakulhat ki a vakság? Hogy erősítitek a szemeteket? A sárgarêpán kívül milyen zöldségek gyümölcsök jók a szemre?

Figyelt kérdés

2014. febr. 18. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Előzd meg a cukorbajt, védd a szemed az UV-tól. A megvakulás többnyire öregkorban következik be.
2014. febr. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rendszeresen ellenőriztesd a szemed; ez segít korán elkezdeni a szembetegségek kezelését, amely például a zöld hályognál fontos.


[link]

2014. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A vakság leggyakoribb okai a cukorbetegség, a glaucoma és a nagyfokú rövidlátás. Ez utóbbi esetben a szemfenék hátrafelé nyúlik, elpattannak az erek, és a látóideg elsorvad. Ha a folyamat eléri a sárgafoltot, bekövetkezik a makuladegeneráció, ami funkcionális vaksághoz vezet.

A szemészek lutein tartalmú vitaminok szedését javasolják, meg természetesen a szemnyomás, a vércukorszint és a vérnyomás karbantartását.

Nekem 90%-os látáscsökkenésem van. A családban nem volt gyengénlátó, de nekem már 20 éves koromban 10 dioptria felett volt a rövidlátásom.

2014. febr. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs,most hallgattam vissza, amit írtam, nem a látóideg sorvad el, hanem az ideghártya, a retina.
2014. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!
2014. febr. 20. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!