Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nagyon rosszul látok a bal...

Nagyon rosszul látok a bal szememre . Javítható?

Figyelt kérdés
mind a 2 szemem rossz. a jobb nem annyira de bal az nagyon. szemüveg nélkül 1 méterről már nem látom az 1 cm-es betűket rendesen.. meg úgy alapból rosszul látok vele. és attól félek el fogom veszíteni a látásom a bal szememre.. ha jól emlékszem a jobb szemem 1.75 dioptriás a bal meg 4.5 elég rémisztő még leírni is . és ha nincs rajtam a szemüveg olyan furcsa nézni a dolgokat hogy egyszerűen ijesztő.. a bal szememmel is látok, de mintha csak a jobbat használnám.. vagy nem tudom.

2014. ápr. 4. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért a 4.5 nem olyan durva ám, mamámé 16-os...
2014. ápr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Megértem a kétségbeesésedet, átérzem. :) Nekem is a bal szemem a rosszabb, de nem 4.5, mert nincs rajta olyan fokú látás, amire tehetnének dioptriát. (fény-árnyék látás) a jobb szememmel jobban látok. De dioptriát nem tudok. :D Ami tény, hogy gyengénlátó vagyok, és 30%os a látásom. (kb.) 1méterről nem látod az 1cm-es betűket? Kicsit irigyellek. :D Én a suliban az első padban ülök és nagyon sokszor szemüveggel se látom, hogy mit írnak a táblára. Persze ez nem az önsajnálat helye. :) Csak annyit mondok, rosszabb is lehetne. Remélem nem lesz. Mindenesetre szerintem javítható. Ha komolyan gondolod (a 4.5 tényleg nem olyan sok) akkor fordulj szakemberekhez, mostanában már vannak szemműtétek. Persze nem kis áron. :/

Ja és említetted, hogy mintha csak az egyik szemeddel néznél, de nem tudod. :) Mindkettővel nézel, (mint én) de az agyad inkàbb a jobb szemedre támaszkodik, ezért érzed úgy, hogy csak az egyikkel. Viszont ha a jó szemed csak 1.75ös, az remek. :D Ettől még élhetsz teljes életet, szerinte nem muszáj igazából műtéthez folyamodni. Viszont a te döntésed. :)

2014. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

ha van türelmed, esetleg tudom ajánlani, van valami szemüveg ami majdnem teljesen le van fedve, csak apró pici lyukak vannak rajta. Régebben azt állították róla, hogy javítja a szemet és nekem tényleg bevált! Csak sok idő és türelem kell hozzá. Nem jut eszembe a neve, de biztos megtalálod google-n:)

2014. ápr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bocsi, bénáztam egy sort és elég nyilvánvaló: látásjavító szemüveg a neve xDD
2014. ápr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!