Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az egyik lencsém széléről...

Paris hilton kérdése:

Az egyik lencsém széléről leszakadt kb.1 mm. Hordhatom tovább?

Figyelt kérdés
2008. júl. 26. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Nem! Nem hordhatod, mert nem lesz jó a szemednek, nagyon nem!

Nekem is volt már ilyen. A szemorvos is, meg az optomerista is óva intett, hogy sérült lencsét véletlenül se tegyek fel, mert többet ártok, mint használok.

Tegyél fel addig szemüveget és kérj újat! Vannak helyek, ahol ingyen kicserélik. Ahol te vetted, talán ott is, próbáld meg! Nekem kicserélték, mikor leszakadt egy darab belőle.

2008. júl. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
87%

Nem szabad visszatenni a szétszakadt lencsét mert ugyan olyan anyagból van mint az újfajta kádak akrilból van csak ez uv kezelt,és azért van dioptriája,és ha leszakadt egy darab megsértheted vele akár a szaru réteget is a szemeden..én is hordom suli közben,amikor az első tesztet kaptam a csajnak műkörme volt és megsértette és másnapra meg szétszakad de nekem az 1ik fele a szememben maradt és zavart meg szúrt!!!!


inkább tegyél újat!

2008. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De nem szét szakadva van,csak egy nagyon picike darab a széléről,ami nem a pupillámon van,alig lehet észrevenni.Tegnap is beraktam mert nem vettem észre és nem lett tőle semmi bajom.
2008. júl. 26. 10:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor sem kísérleteznék vele... Nekem komoly intés volt a szemorvos és az optomerista tanácsa. Az én lencsémből is csak egy pici szakadt le, mégsem mertem feltenni. De ha beírod a keresőbe a kontaktlencse szót, egy csomó oldalt kidt. És szinte mindegyiken olvashatsz arról is, hogy sérült lencsét nem ajánlatos használni.
2008. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kontaktlencsének nem véletlenül olyan a formája, amilyen. Az pedig alapszabály, hogy sérült lencsét nem szabad használni; én nem kockáztatnám a szemem épségét.
2008. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes kísérletezni vele, a szemedet ne tedd kockára, egy középkategóriás lencse ára meg nagyjából 1500 Ft..
2008. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!