Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet lassítani a szem...

Hogyan lehet lassítani a szem romlását?

Figyelt kérdés
Tobb mint egy év alatt egy dioptriát romlott a szemem, es folyamatosan romlik.Tudom hogy a romlas eltarthat huszon akárhány éves korig is, ha meg ilyen gyorsan romlik pár év és már szemüveglencse se lesz rá,nem hogy kontaktlencse. Lényeg hogy nem akarok vagyonokat kifizetni a -10 es meg 20 as lencséért meg pláne nem akarom hogy addig romoljon amig megvakulok. Fél éve -2.5 volt most már -3,75.

2014. okt. 25. 10:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Amugy 18 vagyok.
2014. okt. 25. 11:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Tobb mint egy fel ev alatt***
2014. okt. 25. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:

szia, nekem akkor javult valamit a szemem, mikor elkezdtem olyan tornát csinálni, ami a gerincemre is hatással volt.


még ami fontos, hogy a neonfényt meg ezeknek az új lámpáknak a fényét kerüld, ahogy csak tudod. ha tudsz régi körtéket beszerezni, akkor azt tedd a lámpádba.

olvasni pláne, csak ilyen fénynél vagy napfénynél.


nem tudom, mennyi vitamint eszel, de az fontos lenne, hogy zöldség-gyümölcs, stb.


másik, hogy bizonyos betegségeknél szokott romlani ilyen gyorsan a látás, nézess vércukorszintet meg vérnyomást.

meg jó, ha elmondod a háziorvosodnak.

2014. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

oké most látom, hogy fél évet mondtál, hát ez nagyon gyors látásromlás, erre nem magyarázat az, hogy huszonéves korig romlik a szem (nekem kb. 16 éves koromig romlott, utána kb. beállt).

tehát ezzel mindenképp elsőre háziorvos (vércukor, vérnyomás), és még olyan helyekre menj, ahova a háziorvos beutal ezzel. ha nem utal be, nem deríti ki, akkor ne fogadd el, hanem másik orvoshoz menj!

2014. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
meg persze szemészet
2014. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
K**va jo, remelem rákos is leszek...
2014. okt. 25. 11:24
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahogy utánaszámoltam, nem fél év alatt hanem 10 hónap alatt romlott 1,25 dioptriát.
2014. okt. 25. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!