Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Javul a szemem?

Trafó1 kérdése:

Javul a szemem?

Figyelt kérdés

Két hete vagyok szemüveges, egyre rosszabbul láttam az apró betűket, csináltattam szemüveget, most meg szemüveg nélkül kezdek egyre jobban látni, néha már nincs is szükségem rá, persze nem olyan mint ifjú titánként, de nem is olyan rossz mint két hete.

Fordult elő ez mással is, kipihente magát a szemem, vagy más oka van?



2015. márc. 27. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de ez a szürkehályog kezdeti tünete is lehet, megvizsgálták a szemed amikor a szemüveget felírták?
2015. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen megvizsgálták nincs szürkehályog , sem bevérzés, teljesen normális a szemem, csak elhagytam a 45.évemet.
2015. márc. 27. 15:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobbak voltak a fényviszonyok talán, ez nagyon sokat számít, ha egyébként a betűtípus, lap és betűk színe ugyanaz.

Pl naposabb idő volt, míg 2 hete borúsabb stb. Ez különösen így kisebb dioptriánál feltűnő még, nagyobbnál így se, úgy se látja az ember nélküle.

Én is 45 vagyok és hálisten enyhe rövidlátó (-0,75), közelre szinte egyre jobban látok, mivel a plusszosodás pont kompenzálja a mínuszos szemet. Lehet, hogy olvasószemüveg sose kell majd.

2015. márc. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!