Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egy látássérült mitől végez...

Egy látássérült mitől végez jobb gyógymasszázst?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy vannak olyan képzések, ahol vak illetve látássérült embereket tanítanak meg masszírozni, jó lenne tudni, hogy vajon milyen sikerrel? Van köztetek olyan, aki már volt olyan gyógymasszázson, ahol vakok dolgoztak?

2016. jan. 26. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A látássérült nem feltétlen végezz JOBB gyógymasszázst, de éppen ehhez nem kell látnia, elég, ha érzi a beteget.


Söt sok esetben a rendesen látó masször is becsukja a szemét, ha valami izomfeszülést vagy hasonlót keres, mert úhy jobban tud a tapintásra koncetrálni, és hamarébb megtalálja, hogy hol van a gond.

2016. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert a vakoknak és gyengén látóknak sokkal kifinomultabb más érzékelésük, jelen esetben pl a tapintás.

Ugyanakkor én egyszer voltam egy vak hölgynél masszíroztatni, az rettenetesen fájt végig, és utána is napokig, szóval egyáltalán nem volt jó, de nem mondom hogy ez a vaksága miatt volt.

2016. jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A masszázshoz szem nem kell, tehát nem hiszem, bogy rosszabbak lennének mint egy látó :)
2016. jan. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy látássérült nem biztos, hogy jobb, mint egy látó. Egy látó sem biztos, hogy jobb, mint egy látássérült. Nem a látáson múlik, hanem a szakmaiságon, hozzáálláson.

Én is voltam már egy gyógyfürdőben látássérültnél, de őhozzá többet bizony nem fogok menni. De attól még más látássérült lehet profi. Voltam látónál is, aki csak simításokat végzett, mert éppen fáradt volt a keze. Na őhozzá sem megyek többet. De attól még vannak igazán jó szakemberek a látók között is.

Szóval ki ilyen, ki olyan, de általánosítani nem lehet, mert mindkét esetben vannak jók és nem jók.

2016. jan. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem végez jobb gyógymasszázst, és rosszabbat sem, viszont kevesebb pálya áll nyitva előtte, mint a látók előtt, és ezért sokan választják közülük a masszázst. Ha direkt nekik szóló képzést találtál, az lehet, hogy valamilyen támogatott képzés, ahol ők ingyen vagy olcsóbban tanulhatnak, de ez nem azért van, mert alkalmasabbak masszőrnek, hanem mert valaki támogatni szeretné az esélyegyenlőségüket ezzel.
2016. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!