Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a baj a kontaktlencsémmel?

Mi a baj a kontaktlencsémmel?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy pár színes kontaktlencsét, nem dioptriás, alkalmanként szeretném hordani. Tegnap kb. három órát bent volt, a végén már fájt a szemem tőle, kivettem, és utána is fájt, égett, száraz volt, egészen amíg el nem aludtam este, reggelre elmúlt. Ma reggel megint beraktam, de két óra után megint rossz volt, és kivettem, azóta megint fáj a szemem... Mi lehet a gond?

2016. febr. 11. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet lágyabbat kellene venni, illetve szemcseppet.
2016. febr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez lágy kontaktlencse, van ebből is többfajta? Még sosem használtam semmilyet, gondoltam kipróbálom a színeset, amúgy szemüveges vagyok, és ha beválik, akkor dioptriásat is veszek. De most is nagyon fáj a szemem, pedig már másfél órája nincs bent...
2016. febr. 11. 10:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Van, de remélem úgy vetted, hogy előtte optikus megvizsgált, nem csak úgy rendeltél.
2016. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha találomra vettél egyet vizsgálat nélkül akkor az a gond, hogy nem jót vettél. A legtöbb színes amit ismerek sima hidrogél lencse, hamar kiszárad, rossz minőség, olcsóság jellemző rá. Az is lehet, hogy a szemed nem bírja az anyagát.
2016. febr. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jól raktad be a lencsét?Az is lehet, hogy a görbület vagy a méret nem megfelelő.
2016. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!