Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen kontaktlencsét vegyek?...

Milyen kontaktlencsét vegyek? Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés

15/L vok és 4-es dioptriám van kb, de mind két szemem más dioptriájú

nem tudom, hogy milyen lenne a jobb

hogy olyat amit minden nap váltani, kell vagy mást

milyen árban vannak ezek?

tapasztalatok is érdekelnének


2010. máj. 8. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez nem így megy, hogy milyet vegyél. El kell menni szemészhez, megvizsgál, ha látszólag nem lesz gond, ajánlj valamilyent, és ha a szemed is bírja használhatod. Meg kell tanulni berakni, kivenni, tisztántartani. Nehogy csak úgy találomra vegyél valamilyet! A szemed világa a tét!

19/F - Kb. másfél éve használok lencsét

2010. máj. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

akkor úgylátom te nem értetted meg a kérdésemet

sebaj

2010. máj. 9. 10:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Napi lencse a legdrágább, haviból biztos találsz jó áron lencséket ami majd megfelel. Nézelődj neten van rengeteg webshop ahol megnézheted az árakat.

[link]

[link]

De egy vizsgálat előtte mindenképp szükséges.

2010. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De értettem a kérdést, csak azt írtam, hogy a vásárlást ne csak úgy találomra, hanem vizsgálat után a szemész ajánlásával és felügyelete mellett ejtd meg. Az megint nem mindegy hogy - vagy + a dioptria (rövid/távollátás). Leírom én milyet használok: CooperVision Biofinity, 30 napos. Különböző dioptráis kell, egy negyedévit veszek egyszerre. 30 napos folyamatos viselés engedélyezett, így addig is használom, utána egy-két piheőnap majd út lencse. Így negyedévente 11000 Ft, nekem még jár diákkedvezmény is. Egyátalán nem érzem hogy valami benn van, és teljesen úgy látok mind szabad szemmel azt kivéve, hogy így már élesen.
2010. máj. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 issti ***** válasza:

Előző!

Ugye a 30 napos folyamatos viselést úgy érted, hogy nem alszol benne? Nehogy azt a látszatot keltsük, hogy 30 napig folyamatosan fenn lehet a szemen!

2010. máj. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
De, benne alszok. A folyamatos jelen esetben folyamatosat is jelent, tehát éjjel-nappal. Ez direkt olyan lencse, hogy ez engedélyezve van. Szemész felügyeli a használatot, eddig semmi gond.
2010. máj. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak lencsék amiben lehet aludni nyugodtan, de őszintén megmondom nem értem miért jó az. A szem nem szellőzik megfelelően közbe, bármilyen jó is a lencse. Alvás közben meg semmi szükség a jó látásra szóval felesleges is.
2010. máj. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen alvás közben felesleges, de ha reggel felkelsz akkor nem kell a berakással vagy este a kivétellel foglalkozni. Ha buszozol akkor is jó, mert ha álmos vagy, gond nélkül aludhatsz benne.
2010. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 issti ***** válasza:
A saját érdekedben el ne hidd hogy folyamatosan szabad viselni akár 30 napig! A lencse úgy van gyártva hogy tényleg elviseli a hosszabb viselést, de a szemed nem. Több szemésszel is beszéltem erről, és szörnyülködve mondták, hogy milyen komoly hiba ez a félrevezetés. Néha, nagy ritkán lehet benne aludni (utazáskor pld.), de folyamatosan semmiképp. Akár 1-2 évig is probléma mentesen hordható folyamatosan, de olyan visszafordíthatatlan károsodást szenved a szaruhártya, amit senki nem kívánhat magának.
2010. máj. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
eredeti kérdésre: a napi lencse sokkal drágább, mint a havi, de elvileg jobban kíméli a szemet (ez főleg azért lenne jó, mert fiatalabb vagy) de nekem havi van, és azzal se volt semmi baj (14 vagyok) és árban nekem "kellemesebb" :P
2010. máj. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!