Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért látok gyakran a tárgyak/...

Miért látok gyakran a tárgyak/emberek körvonala mentén piros és kék csíkot?

Figyelt kérdés

Nem mindig "működik" csak bizonyos fényviszonyokban. De azt máig nem tudtam kitalálni, hogy pontosan melyekben.

De már kicsi korom óta látok ilyesmit, és sose tudtam az okát.


Valami fénytöréssel kapcsolatos lehet esetleg?


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2017. okt. 6. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Kromatikus aberráció?
2017. okt. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Lehetségesnek tartom (most, hogy utána néztem a szó jelentésének XD) Akkor ezt a szemüvegem okozhatja?

Mert konkrétan egy esetre sem emlékszem, amikor szemüveg nélkül láttam volna ilyesmit...

Viszont egy barátnőm, akivel beszélgettem ilyesmiről, szemüveg nélkül is lát ilyet.

Akkor a szemnek is lehet efféle optikai hibája?


Egyébként köszönöm a választ! :) Arra már mindenképpen jó volt, hogy tanultam egy új fogalmat. :D

2017. okt. 7. 14:17
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze, lehet. Sőt, van is. A különböző hullámhosszúságú (színű) fényekre más és más a szem lencserendszerének a törésmutatója. Ez a két szélsőség esetén (400 és 800 nm) már 1,25D különbséget okoz.
2017. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!