Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Prizmás szemüveget viselők...

Prizmás szemüveget viselők tapasztalat?

Figyelt kérdés
Mai napon kiderült, hogy prizmás szemüveget kell viselnem.Nem nagy prizma számmal, de így is elég fura érzés volt.Ilyen szemüveget viselők tapasztalataira lenne szükségem.

#szemüveg #látáskorrekció #hasábos szemüveg
2018. nov. 22. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, régi a kérdés,de másnak is hasznos lehetek :)

Nekem kicsit több, mint fél éve van, pontosabban szeptemberben kaptam meg. Első felvételre nagyon szokatlan volt. Görbült a tér, kromatikus abberáció, fényérzékenység és fejfájás jelentkezett. A fejfájás hamar megszűnt, ami annak köszönhető, hogy még felkelés előtt, friss kipihent szemre vettem föl, s csak este vettem le alvás előtt. A torzulás olyan két hét után szűnt meg, a színszórás pár nap alatt. Ha levettem a szemüveget, micel hogy úsztam, akkor torzult minden, fájt a fejem, kettőt láttam. Amikor visszaraktam, alig győztem látni a szemüvegben, mert kis ideig szemforgatáskor vagy pislogáskor kettőt láttam, mely öt perc használatra el is múlt szerencsére. Ezek a panaszok a fél év alatt megszűntek. Szemüvegben ugyanúgy látok, mint nélküle, csak a fejem fáj, ha nincs rajtam. Talán az egyetlen megszokhatatlan dolog az, hogy néhány szín kiemelkedik a síkból, olyan, mintha térben közelebb lenne. Pl: táblára krétával felírt piros szöveg. Mintha kiemelkedett volna. Ez azóta is észrevehető.

Nekem sikerült hamar megszoknom, de sajnos ez ritka eset, nem sokaknál sikersztori. De amíg nem próbálod ki, addig nem tudod, milyen hatást gyakorol rád.

Egyetlen panaszom van vele kapcsolatban, sok ember sajnos hasonlóan jár, mint én. Én 5-5 prizmával kezdtem oldalanként. Ez volt fél éve. Mostani kontrollon már 18,5 kell összesen, és ez aggaszt. Mert fél éve 10 prizma volt a maximum, azt hittem, elég is annyi végleg. Erre csak romlik és attól félek, hogy ha a 18 prizmát kérem, akkor megint romlani fog. Viszont fejfájás van, élni így nem is nagyon lehet, főleg a mindennapos kettős látással. Szóval reméld, hogy nem így jársz. Van műtét is, de az kockázatos, nem valószínű, hogy sikerül.

Kérdező! A kérdésd óta eltelt már egy kis idő. Hogy műkszik a szemüveg? Nálad bevált?

2019. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

#1: uramisten... azert ez nagyon nem biztato tapasztalat a prizmas szemuveggel kapcsolatban, plane ha meg ront is az allapoton. ezek borzaszto magas erteknek tunnek. azert koszonom, hogy leirtad a tapasztalataidat es jobbulast kivanok!

sajnos ugy tunik nekem is erre lesz szuksegem, mert mint kiderult a 2 palcikas pola tesztes vizsgalaton durvan megbuktam. alap jaraton meg csak nem is metszettek egymast a palcikak....

ápr. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!