Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia/túlzott koplalás...

Anorexia/túlzott koplalás után hogyan kezdjek el újból táplálkozni?

Figyelt kérdés

7 hónapja kezdtem el fokozatosan koplalni, de csak most kaptam észbe, hogy mit csináltam. Az utóbbi hónapokban volt, hogy egy nap 800-1000 kcal-t ettem egy nap, de azért volt hogy 1500-at is. Egy hónapja kezdtem el újból súlyt felszedni, nem mérem már a kalóriát, nem nézegetem a méreteim, de az utóbbi időben alacsony a pulzusom és a vérnyomásom is. Túl nagy megterhelés eza szívemnek? Fogjam vissza magam? sportoljak? mit tegyek?

Hülyeség volt,tudom, de senki nem szólt, hogy nem oké, amit csinálok.


2020. jan. 18. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

800 kcal tényleg nem sok, de nem is nevezném túlzott koplalasnak..

En ha 800-at eszek véletlenül már nagyon bűntudatom van:(

Meg szabad kérdezni mi volt a kezdő BMI-d és a legalacsonyabb?

Egyébként én is tudom hogy rohadtul nem kéne ezt csinálnom de nem bírok változtatni. Minden elismerésem neked és tarts ki

2020. jan. 20. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni most mennyit eszel egy átlag napon, tegyük fel 1200 kcalt. Aztán heti 200-300 kcallal emelni addig, amíg el nem kezdessz lassan hízni és ezt tartani addig, míg egészséges nem lesz a súlyod.
2020. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

800 kcal túlzott koplalás, hidd el... nem normális dolog. A szervezeted több energiát igényel, mint hinnéd, senkinek nem alap a 800 kcal. Az én szerveim is kárát látták (pedig nem is csináltam olyan sokáig), de mikor benne vagy ebben a körben nem veszed észre. 20-ról indultam, és 17,7-nél volt, mikor utoljára mértem magam. Egy idő után már nem mértem a súlyom, csak a tükörben nézegettem magam és nem ettem.

Te mennyit szoktál enni, mennyi a BMI-d?

Kérj segítséget, tegyél ennyit önmagadért!

2020. jan. 20. 08:12
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Én 25-rol indultam nyár elejen:(

Aztan 19 és 20 között volt szeptember vegere, amikoris elkezdtem elég durván zabálni. Gondolom a szervezetem ehezett vagy nem tudom.. Mert ritkán mentem 500 kcal fölé.

November 27.-en kezdtem újra a koplalást, 21.3-mas BMI-rol, most vagyok 18.2-nel.

Nem annyira alacsony, persze feltűnik az embereknek, sokan nyáron látták utoljára, azért:/ most próbálok picit többet enni, hogy ne jöjjön megint rám a zabálás, de ha túllépem a 600-at már nagyon nagy lesz a bűntudatom:( a leghosszabb, hogy néha tényleg szeretnék többet enni, és ha sikerül, gyűlölöm magam érte.

Egyszerűen úgy érzem még nagyon távol vagyok a célomtól, és nem érdemlem meg hogy most többet egyek:/ 14.8-as BMI a célom, mert 3 éve annyi volt.

2020. jan. 31. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez már orvosi eset.
2020. jan. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem hogy neked miért fontos hogy ilyen alacsony legyen a BMI-d?


Ez szörnyen életveszélyes állapot, ne hagyd hogy ez a rémes dolog irányítson! Megérdemled hogy jobban bánj magaddal, a testeddel!

2020. febr. 7. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!