Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegként ehetek nagyobb...

Cukorbetegként ehetek nagyobb mennyiségű ételt ami minimális szénhidrátot tartalmaz?

Figyelt kérdés
150 grammos diétát kell tartanom.Mérem számolom de maréknyi mennyiségek miatt állandóan éhség kínoz. Még főzelékből is 1 merőkanálnyi van meghatározva.Fogyni nem kell.Mégsem lakhatok jól.
2020. ápr. 17. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
A szénhidrát a 150g! Pl székelygulyást rántás, meg rizs nélkül ehetsz 1 kilót is! (5 éve vagyok cukorbeteg, nem a levegőbe beszélek!)
2020. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. ápr. 17. 21:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Kb minden cukorbeteg 150 grammos diétán van, igazából "normális" embernek (értesd nem élsportolónak) elég lenne napi ennyi kaja.

Én is cukorbeteg vagyok, 1 -es tipus. Igazából nem értem azt, hogy egy merőkanálnál több főzeléket nem ehetsz. Pp van a toast kenyér, 1 szeletben 8 g ch van. Ergo reggelire megehetsz 4 szeletet is belőle (plusz ugye hozzá sajt, felvágott, zöldségek). Illetve ch csökkentett kenyérből dupla ennyit. Ne mond azt hogy ez kevés.

A főzeléket hoztad fel példának. Én borsó főzeléket egy konzerv borsóból csinálok (kb 250 g), ezt besűríteni 3 ek liszttel szoktam, és kb 3 ek édesítőszert teszek bele (eritrit). Ez így összesen kb 80 g ch. Nem vagyok nagy étkű, 3 étkezésre elég. Na az étkezésenkét kb 30 g ch. Ehhéz még meg lehet enni 3-4 szelet toast kenyeret is. Ez egyáltalán nem kevés.

2020. ápr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyébként én pl ezeket szoktam enni (én még ráadásul vegetáriánus is vagyok):

Reggeli: 1 pohár zero jogobella joghurtba / 1 pohár kefírbe kb 25 g zabpehely, esetleg fél banán. Vagy 3 szelet toast kenyér 2 tojással, paradicsommal. Vagy 1 csomag jóreggelt keksz joghurttal vagy almával. De szoktam zabpelyhes kekszet is sütni.

Ebéd: hétköznap rendelni szoktam kis adag ételt ami összesen 250-300 g. Ez általában rántott sajt krumplival plusz eszek hozzá zöldséget. Vagy főzelék. Vagy gombapörkölt tésztával. Neha rakott krumpli amiben csak sajt van. De van amikor csak 1 kis adag gyümölcsleves és 1 kicsi szendvics.

Vacsora: álatalában saláta (görög saláta) 1 zsemlével vagy 3-4 szelet toast kenyérrel.

Nasinak vagy a házi zapkekszemet eszem,vagy müzliszeletet.


Persze előfordulnak "csalások" amikor ebédre megedszek 1 hamburgert sültkrumplival ( ez biztos megvan 100 g ch összesen), de mcdonaldsos sültkrumplit és fagyit is szoktam enni. Meg sütit is. De persze magamnak csakis édesítőszerrel és tk vagy ch csökkentett liszttel sütök.

2020. ápr. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kiindulópontom az kaptam egy füzet szerű útmutatót amiben javasolt napi menük vannak. Ebből idézem a mai ebédet "üres húsleves,1 db párolt csirkecomb kelkáposzta főzelék (200 gr.)" És még egyéb képtelen mennyiségű tanács reggelihez vacsorához. Felmerül a kérdés bennem egyáltalán nekem szól ez az útmutató??
2020. ápr. 19. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Férfi vagy nő vagy? Hány éves? 1-es vagy 2-es tipus? Mióta vagy cukorbeteg? Diabetológusnál voltál oktatáson?
2020. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!