Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egészségesen szeretnék hízni...

Egészségesen szeretnék hízni minnél hamarabb, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

154 cm magas, ~43kg, 25 éves lány vagyok. Laborom tökéletes doki szerint, csak enyhe vérszegénységem van (mindig). Vérnyomásom alacsony (90/70 az átlag, de doki szerint mivel mindig is ilyen volt, nem probléma). Menstruációm általában normális, néha késik stressz miatt.


Szeptemberben elsavasodtam stressz miatt, akkor két hét alatt fogytam 5 kilót és nehezen tudtam újra normálisan enni. Célom a stabil 50 kiló lenne,ami pár éve sikerült, de már a 48-nak is örülnék. Napi 5x eszek, megvan a másfél-két liter víz is. Igaz, nem a legegészségesebben táplálkozom, de változatosan.

Jógázni szoktam, de főleg csak stresszlevezető kezdő gyakorlatot végzek(15-20 perc/nap), de rengeteget sétálok.


Van valami olyan étel, zöldség/gyümölcs vagy vitamin, ami segíthetne? Edzenem kellene, vagy keressek fel több dokit? (vírushelyzet miatt a háziorvosom sem látott évek óta, csak telefonon keresztül beszéltem vele labor után).

Egyszer az ultrahangot végző orvos említette, hogy valamit nem tudok megemészteni, ezért lehetnek emésztése problémáim - szélgörcsök, hasfájás. Dokim szerint savas vagyok. Szerintem a stressz készít ki, de azzal évek óta küzdök és teszek ellene.


Hiába eszek szeptember óta, már idegesít, hogy nem tudok visszahízni. (Igaz, ilyen a testalkatom, mindig is vékonyka voltam, de most extrán az vagyok.)



2021. jún. 15. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Olajos magvak: dió, mandula, mogyoró, napraforgó magok...

Hús: halból készült ételek, csirkéből készült kaják

2021. jún. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Banan, mogyorokrem, tuti, en is ettol hiztam 😀
2021. jún. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezeket akkor megemelem mindenképpen. Vissza kell híznom a fürdőruhámba! :)
2021. jún. 15. 19:58
 4/13 Metionin ***** válasza:
74%

Próbálj meg kis súlyokkal edzeni, rám attól jött 5 kiló :)

Illetve nézz erősítő jógagyakorlatokat, van pár ami durván izmosít. Nekem pl. kígyó, kobra, sáska kombóktól olyan hátam lett hogy bexarás. A navászanák meg jó hasat csinálnak.

2021. jún. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor arra is ránézek, köszi! Féltem, hogy a több mozgástól csak fogyni fogok, de akkor az erősítésre ráfekszek :)
2021. jún. 15. 20:07
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Igen azt hittem hogy kígyó kobra és Sáska, ezeket etted 😁
2021. jún. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehet az is segítene, kitudja? :D xD
2021. jún. 15. 20:13
 8/13 Metionin ***** válasza:
74%

6-os, annyira biztos nem táplálóak, bár a sáskában sok a fehérje :D


Kérdező, amikor belelendülsz, lehet hogy lemegy 1-2 kiló de ne ijedj meg tőle, az normális. Hamar visszajön és utána jön a többi is. És ami a legjobb, amit izomban szedsz fel, az le sem megy olyan könnyen. Szerintem kezd erősítő jógával és amikor már meg tudod magad rendesen tartani pl. csaturangában akkor kezd el súlyzózni.

2021. jún. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, sajnos izomra sose gyúrtam még, nem ártott volna pedig. Pár éve megmérték a testzsírszázalékot vagy mit, sajnos a számra nem emlékszem, de magasnak mondták. Meg is lepődtem, hisz akkor is olyan 48 kg körül lehettem. Kár hogy suliban nem tanítják részletesebben/komolyabban ezt.
2021. jún. 15. 20:27
 10/13 Metionin ***** válasza:
62%
Lehet valakinek magas testzsírja úgy is, hogy a súlya kicsi, ez a skinny fat. Én egész életemben sportoltam, erre lett egy balesetem ami miatt évekig nem mozoghattam sport szinten, 37 kiló voltam és skinny fat, konkrétan csontok hájjal. Bőgni tudtam volna amikor tükörbe meg a régi képeimre néztem. Aztán ahogy segített a gyógytorna meg a fiziko, elkezdtem jógázni, majd visszamentem balettra és végük súlyzózok is és így újra normálisan nézek ki. Sőt, azelőtt sosem súlyzóztam és merem állítani, hogy a felsőtestem szebb mint a baleset előtt volt.
2021. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!