Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen diétát válasszak ha...

Milyen diétát válasszak ha kb. 5 kg-ot szeretnék fogyni mérsékelt sportolás mellett?

Figyelt kérdés

Adataim: 165 cm, 56 kg, 18 éves lány vagyok. Az adatokból és BMI-ből látszik, hogy nem vagyok túlsúlyos, de a megjelenésem nem olyan “egészséges”, arányos, mint amilyenre ezekből a számokból következtetni lehetne. Körte testtípusom van, fenéken és combokon zsírfelesleggel, erőtlen felsőtesttel (vézna váll, kar, ugyanakkor nagyobb mellméret), tehát összességében nem esztétikus megjelenéssel.

Mindössze kb. 5 kg-ot szeretnék fogyni. Ahhoz hogy látványos fogyást érjek el muszáj lenne egy új étrendet kialakítanom, de dietetikushoz nincs lehetőségem fordulni (nincs saját keresetem, szülők nem támogatóak ilyen téren).

Azért írtam kb-t, mert nem a tömegvesztés a cél, hanem a látványos változás, zsírégetés stb., amihez elengedhetetlen a fogyás.


A 160 grammos szénhidrát diétával szemeztem, de erről nem hallottam sok jót így inkább elengedem. Nem szeretnék Norbi update vagy bármi speciális termékeket használni, mert ezek nagyon drágák és nem bízom bennük.

Hagyományos alapanyagokkal működő étrendet szeretnék felépíteni, ami változatos. Ellenben az ismerőseim olyat próbáltak, amivel egy nap pl szénhidrát, máskor fehérje, majd keményítő, gyümölcs stb napokat tartanak, de én ezt a bevitelt nem tartom feltétlenül megbízhatónak, sem egészségesnek, így inkább ezt mellőzném.

Nincsen betegségem, sportolni minden második napon szoktam, erősítő súlyzós gyakorlatokat végzek, főleg combizomra és fenékre, hogy izmosodjak, de ezeket max 3x ismétléssel egy alkalommal, a HIIT és társai nem nekem valók.


Néha binge eating fog el, máskor napi 2 étkezéssel kibírom, tehát elmondható, hogy nagyon kaotikus az étkezésem.

Ezek ismeretében milyen étrendet érdemes választanom?


Köszönöm, ha valaki végigolvasta és megpróbál segíteni.



2021. jún. 30. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben a kalóriát számolnám. Akkor bármit megehetsz csak a mennyiségre kell figyelni.


Megnézed az alap kalóriaégetésed. És attól kb 500 kalóriával kevesebbet eszel minden nap.

2021. jún. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ugyan mi rossz van a 160 grammos diétában? A legjobb. Egyébként napi 1200 kalóriával biztos fogysz.
2021. jún. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

160g diéta az nagyon jó, de nem kötelező azt tartani. Valamelyik online kalóriaszükséglet kalkulátorba írd be az adataid, és az aktivitásod (jó lenne ha az edzéseid valamilyen fitness karkötővel vagy ilyesmivel le tudnád mérni, hány kcal kb) és az alapján tartsd be a kalória limited.


Körte alakúként szarvas hiba hogy alsótestre gyúrsz. Én is izmos, erős combbal, széles csípővel, és sovány felsőtesttel rendelkezek, és sokáig emiatt fenékre, lábra gyúrtam. De ez NEM jó, csak mégnagyobb lesz a kontraszt.

Aerob edzés legyen heti 4-5ször 1óra és még mellé heti 2 felsőtest edzés, súlyokkal. Ehhez van anyag a neten.

Így balancban lesz a felsőtested az alsóval.

2021. jún. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm #3 Értem, miért kellene inkább felsőtestre koncentrálnom, de annyira nem izmosak/formásak a lábaim, hogy ha abbahagynám az erősítést, még rosszabb lenne az összkép :/
2021. jún. 30. 14:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sport, max egy kisebb kaja mennyiség ha túlsúlyosnak érezéd magad, de szerintem nem vagy túlsúlyos a leírtak alapján.
2021. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!