Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek mi a legegészséges...

Szerintetek mi a legegészségesebb étel?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Hal
2021. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
bélszín
2021. aug. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nincs olyan. Nem csak egyfajta ételre van szükségünk. Talán a japán étrend. Az egyik leghosszabb várható élettartam az övék.
2021. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem sincs. Még az élelmiszer kutatók sem tudnák megállapítani, illetve biztos nem lennének egy véleményen. Meg persze nem egyforma az emberek szervezete, van akinek ami egészséges, attól más meg lehet rosszul lesz. Az alapanyagok nagyon fontosak, hogy friss legyen, vegyszerektől, antibiotikumoktól teljesen mentes. A szuper élelmiszerekből készült ételek egészségesek ugyan, de nem lenne túl változatos. Ki lehetne kísérletezni, hogy megfelelő arányban a tudomány mai állása szerint a legegészégesebb élelmiszereket valamilyen úton egy étellé gyúrjuk, de azt inkább valami kutyulék lenne, amit nem sokan tudnának elfogyasztani. De mint irták mások is, nincs olyan hogy legegészségesebb. Olyan van, hogy pl egészséges ételek listája, de a szakértők ezekben sem értenek mindig egyet.
2021. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Bio gyümölcsök, zöldségek, magvak.

Ha magában eszed őket (tehát nem feldolgozva, aszalva, cukrozva, sózva, pörkölve, kisütve, turmixolva stb) akkor magukat limitálják, nem tudod túlenni őket.


A tudomány mai állása szerint ezekből minél többet eszel, annál egészségesebb leszel.


Mellesleg ez volt évmilliókon át az elődeink étrendje, 26-tól 1 millió évvel ezelőttig kizárólag ezeken ill. bogarakon éltünk, (a 400 majomfaj közül 3 kivételével ma is csak ez az étrendjük), a hús csak nagyon a fejlődésünk végén jött kiegészítésként, a tejtermék meg szinte modern kaja mert csak kb 8 ezer éve esszük.


Ebből is következik hogy a növényi kajához vagyunk leginkább adaptálódva, az a legegészségesebb, a többihez meg kevésbé, azokból csak nagyon kevés egészséges.

2021. aug. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös ha ebből indulsz ki amit leírtál, akkor a gyümölcsök zöldségeknél is azok amik nem túlnemesítettek hanem a természetben megtalálhatóak voltak már jó ideje. Mire gondolok? Durván nagy cukortartalmú gyümik garantáltan az ember beavatkozására keletkeztek pl. görögdinnye, barack, bizonyos csemege szőlők stb.

Ezek a cukortartalmuknál fogva kevésbé egészségesek úgy látom.


Valamint akkor el kell kezdeni bogarakat enni, ahogy a majmok?

Remek fehérjeforrás. És mostmár táplálékként törzskönyvezve is van nálunk is. Felfutóban van. Persze gusztus kérdése egyébként.


Arra gondolsz, hogy sokáig még az előember sem tudta levadászni az állatokat nemhogy a majmok?

Majmok ha jól tudom rabolnak fészkeket esznek tojást és fiókákat?

2022. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6: Nem nemesített gyümölcsökből is vannak nagyon édesek és az évmilliók alatt nagyon sokféle gyümölcsöt ehettünk amik már nem léteznek. A "nemesítés" nagyjából egy természetes folyamat, mindig a neked jobban ízlő gyümölcsöt részesíted előnyben. Ezt az állatok is ugyanúgy csinálják, csak mivel ők nem "ültetnek" hanem csak ürülékükkel terjesztik a növényeket, ezért ez a folyamat sokkal lassabb.

A génmanipulált kaja az egyetlen amihez nem jutnánk természetes úton, ill. a sok növényvédőszer maradék ami régen nem volt, ezért hangsúlyoztam ki a "bio"-t.


A tojásban igazad van, az is volt, de persze nyersen és nagyon ritka csemege volt a növényekhez képest.


A majomfajok közül a "leghúsevőbb" a csimpánz, és az is 95-98%ban növényi kaját eszik, sőt az a hús amit megeszik, az is olyan hogy a körülmények miatt úgy néz ki inkább szociális szerepe van és nem a tápanyagszerzés a lényeg benne, mivel legtöbbször egymást, vagy más kisebb majomfajokat vadásznak le, nem pl vaddisznókat, amiből rengeteg van az élőhelyükön, és sokkal ésszerűbb lenne. A húsevés náluk inkább jelzés értékű, megmutatja ki a domináns, ki az akitől félni kell, ki olyan mint egy ragadozó aki megesz.

2022. szept. 28. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

'A "nemesítés" nagyjából egy természetes folyamat'

Ennél azért több. Fajok keresztezése, de még az oltás is egy erős beavatkozás. Barackok sárgabarack pl. egyáltalán nem létezett ebben a formában és a dinnye sem. Ezek új fajok amiket egy távoli őstől hozott létre az ember. Úgy gondold el mint a kutyát a farkasból, sertést a vaddisznóból.


Aztán ott van az a kérdés is, hogy meddig mész vissza?

Csimpánzok, emberszabású majmok, előember, különböző állomásai, vagy az ősember.

Ősember egyértelműen vadászott már és akkor kezdett el tömegével elterjedni amikor már a nagyobb testű állatokat is meg tudta fogni. Több táplálék - nem haltak éhen, el tudtak raktározni stb.

Aztán jött egy létszám bumm amire a válasza a gabonafélék széleskörű fogyasztása volt... ami pl. nem biztos hogy jó válasz volt.

Mint ahogy az állati tejtermékek beiktatása sem, azt mondják kálciumhiány miatt északabban élő embereknél először.


Aztán ott van a rovarok kérdése ha majomfélék táplálkozását veszed alapul.

Te pl megennéd ezeket? Keleten nagyobb hagyományai vannak - de több volt az éhes ember is.

És hogy mindent fogunkkal rágással kellene feldarabolni a gyomor számára, valamint hogy semmi hőkezelés nem lehetne se növénynél se húsnál.


Ezeket azért írtam mert teljesen nem érdemes leképezni egy rokon faj életstílusát, de hasonlóan lehet étkezni ésszerű keretek között.

2022. szept. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaz, az oltott/hibrid gyümölcsök nem léteztek, de nagyon sok van amihez nem is kell ilyen beavatkozás.

Az biztos hogy keményebb testfelépítésünk volt, pl láttam bennszülöttekről videót amin a kókuszt a saját fogukkal háncsolták le. Nekem a teljes fogsorom ott maradna ;)


Az emésztőrendszerünk/immunrendszerünk hasonlóan elsatnyult pusztán a külső körülmények elpuhulásától: hőkezelt steril, feldolgozott, mosott, őrölt, főtt, energiadús, stb dolgokat eszünk születésünktől fogva. A testünk nem pazarol energiát olyan dolgokra amire nincs szükség (lásd űrhajósok izomzata).

Ennél sokkal szívósabbak lennénk HA csecsemőkorunktól érnének a természet nyers behatásai.


Hogy meddig menjünk vissza? Hát elég sokáig. Pl a panda évmilliókkal ezelőtt állt át a szinte 100% bambusz étrendre, pedig azelőtt húsevő ragadozó volt. Az emésztőrendszere mégis még mindig teljesen olyan mint egy húsevőé. Ezek a dolgok iszonyú lassan változnak. Meg is van az ára a nem hozzá passzoló vegán étrendjének: energiátlan és lomha állat, esélye se lenne elkapni egy prédát. Valószínűleg így "ragadt bele" a növényevésbe is. A szaporodása is elég nehézkes, bár ez más, tényleg húst evő ragadozóra is jellemző, csak talán nem ennyire.


Nemrég olvastam egy tanulmányt arról, hogy az ősember nagyon ritkán ehetett húst, és sokáig a nagy ragadozók által hátrahagyott maradékokon lakmározhattak csak nagyritkán. A húsevésük elsősorban kisebb hüllőkre, rágcsálókra korlátozódott. A "romantikus" nagy vadász ősember képe inkább vágy mint valóság. Igen, vadásztak, de nem valószínű hogy gyakran sikerrel is jártak, veszélyes is volt és a tartósítás hiánya miatt nem is volt érdemes nagyobb állatokat elejteni. Ráadásul az "ősemberek" nem alkottak egy homogén fajt és a fajokon belül is ugyanúgy lehettek óriási életmódbeli különbségek mint ahogy most is vannak, pláne akkor amikor semmi kapcsolatuk sem volt egymással a csoportoknak. Attól hogy egy csoport vadászott, nem jelenti azt hogy az összes, sőt azt se hogy a többség azt tette.

A mennyiségről meg tényleg nem tudhatunk sokat, mivel az elejtett állatok csontjai évmilliókig megmaradnak bizonyítékként, a növényekből viszont semmi nem marad. Ha 0.01%-ban ettek csak húst, akkor is csak csontokat találnánk a barlangokban ugyanúgy mintha 100%-ban azt ettek volna.


Abban szinte minden szakértő egyetért, hogy amit ma "paleo" étrendként terjesztenek, az köszönőviszonyban sincs a tényleges ősemberek étrendjével.

2022. szept. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!