Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A mai fiatalok miért nem...

A mai fiatalok miért nem esznek olyan ételeket mint a zsíroskenyér körömpörkölt és társai?

Figyelt kérdés
Tesóm aki a 2000-es évek elején született korosztálya és a tőlük fiatalabbak pl rokon gyerekei nem hajlandóak megenni az ilyen ételeket mint pl szalonna, zsíroskenyér, köröm és pacalpörkölt meg csirkelába. Mind undorodik tőle és gusztustalannak meg egészségtelennek állítják be. A cukros zsíros kenyérről meg ne is beszéljünk.

2021. okt. 20. 16:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nem feltétlen korfüggő. Én nem 2000-es születésű vagyok és én sem eszem ezeket, nem undorodom tőlük egyszerűen csak nem szeretem. Ízlés kérdése, mindenki azt egyen amit szeretne:) Ma már a reform konyhának köszönhetően annyira sokszínű a táplálkozás. Nincs ezzel baj.
2021. okt. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
2006-ban születtem 3 évesen a csirke láb volt a kedvencem, nagyon szeretem nyársalásnál a zsíros kenyeret és szalonnát, a körömpörköltöt is megeszem a pacalpörköltöt meg kis mennyiségben megeszem. Ez egyéntől függ ha kis korunkban nem szoktunk hozzá akkor nagy korunkban se nagyon fogjuk szeretni. Első látásra ezek undorítónak néznek ki és sok ember beskatujázza és ezért az agya rossz ízt fog érezni. De ezt az is befolyásolja, hogy amíg az anyaméhben vagyunk mit eszik az anyánk.
2021. okt. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Cukros zsíros kenyér. Nem is értem, miért tartják ezek a mai semmirekellő fiatalok gusztustalannak és egészségtelennek. Máglyára velük!
2021. okt. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Mert nem mozgunk annyit napi szinten, hogy ekkora zsír- vagy cukormennyiséget le tudjunk dolgozni. Nem szeretnénk elhízni. Korábban, amikor még nagyobb hangsúly volt a mezőgazdasági önfenntartáson, az emberek sokkal többet mozogtak és nem tűnt fel, hogy mennyire egészségtelenül táplálkoznak. Manapság ha valaki így táplálkozik, az nagyon meglátszik a külsején.
2021. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

A körömpörköltet, pacalt világ életemben utáltam, amikor megkóstoltatta velem drága jó apám, visszaköptem a kanálba. A csirkepörköltet szeretem, és minden mást, ami csirke. A zsíroskenyér egynek elmegy, de magamtól soha eszembe nem jut. Ellentétben a hagymás májat nagyon is szeretem kenyérrel enni, pedig külön a májat (minden más ételnél) kiköpöm, a zsírt pedig előbb magyaráztam, hogy nem a kedvencem. A szalonnát kiskoromban imádtam "katonaként", mára képtelen vagyok megenni úgy, mert a zsíros részétől undorom van, az állagától, az ízétől (kiskoromban is a húsosabbat részesítettem előnyben), ellenben a túrós tésztát pirított szalonnával imádom, mert az íze remek, és az állaga sem olyan... puha, hanem mondhatni ropogtatnivaló, de ha nagyon vékonyan és aprón van, akkor öntetben is szívesen eszem. Mákos guba is azt hiszem a kérdésedbe illene. Na azt se szeretem, alapból a mákot, sosem szerettem az ízét, így pedig sajnos az egész étel kárhozatra van ítélve nálam. Lecsót szintén nem, mert nem szeretem a paprikát, csak ha apukám csinál, akkor maximum a kenyérrel felszívom a levet. Krumplis tészta kuka, a kettő nálam nem fér össze, ha nincs benne hús, de akkor már rögtön nem a krumplis tészta lenne a megfelelő név.


Változik az ízlés. Régen elképzelhetetlen volt, hogy pl spenótot, főleg sóskát, hagymás májat, bármilyen káposztás dolgot (imádom a székelykáposztát, jó sok tejföllel) vagy akár tökfőzeléket megegyek, mára nagyon szívesen.


2001-es vagyok. Ezek ha jól emlékszem, anno általánosban másokról is elmondható volt. Sőt, ami nekem ízlett, hogy a nem tudom milyen kenyérre (na nem lekvárosra, hanem májas, vagy melegszendvics a büféből) savanyúságot tegyek, az mindenki más szerint undorító volt, apám meg azt mondta, egészségemre, régen nagyon sokan csinálták, mert finom.

2021. okt. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Miért járnak a mai emberek Skoda 120 - al, mint 30 éve?

Miért járunk Hipermarketekbe? Miért nem a drága kisboltokba járunk, mint régen?

2021. okt. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Ma már jobb kaják is vannak, nem kell ráfanyalodni a körömpörköltre meg a pacalra(96-ban születtem, soha meg se kóstoltam volna ezeket, pedig falun nőttem fel).
2021. okt. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#7 Mi az hogy jobb ráfanyalodni? Ezt kifejtenèd? A legfinomabb ètelek közè tartoznak. A rántott csirkelábról már ne is beszèljünk.
2021. okt. 20. 17:39
 9/21 anonim ***** válasza:
82%
Kinek mi. Neked lehet finom, másnak nem.
2021. okt. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Sokat változtak az étkezési, főzési szokások, elég megnézni néhány komolyabb főzőműsort. Én 50 éves elmúltam, sok modern alapanyaggal nem is tudnék mit kezdeni. Jobban kedvelem a hagyományos konyhát (pl. Hentesek c. sorozat), mint a halakat, tenger gyümölcseit, bio ételeket, stb.

Viszont a felsoroltakat gyerekkoromban is megettem és most sincs ellenemre, az más kérdés, hogy magamtól eszembe nem jutna pl. időigényes pacalpörköltet készíteni. Gyerekkoromban a dédim, később nagymamám is ráért főzőcskézni, olyan tyúkhúslevest készítettek, amiben benne volt a fej, lábak, szív, máj, még a tojás is. Én megettem mindent belőle.

Csak hát, az ilyesmi elkészítése nem fél óra volt.. Most meg már ugye ott vannak a gyorséttermek, gyroszosok, pizzázók, ahol 10 percen belül kész ételt kapsz.

Megjegyzem, én szeretem a zsíros kenyeret, kicsiként ettem cukros kenyeret és nyers tojássárgát cukorral kikeverve is, "desszertként". No, ez utóbbi talán az egyetlen, amit ma már nem vállalnék be..

2021. okt. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!