Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Evészavarosok! Mennyi idő...

Evészavarosok! Mennyi idő alatt fogytatok le?

Figyelt kérdés

Mennyi idő alatt fogytatok sokat? Hirtelen volt, vagy szép lassan?

Akinek van tapasztalata, írja meg. Súlyt is meg időt is írjatok légyszi


2022. márc. 19. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Sajnos nagyon zárkózottak az evészavarosok színe néhány szóval lezárják a dolgokat, nem tudnak beszélni róla és bizalmatlanok is. Nekem az unokám szenved ebben már második éve, második alkalommal van kórházban, mind a kétszer 36kg fogyott le, 40kg ról szinte egy hét alatt. Egy egy alattomos betegség!
2022. márc. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
65%

Gyógyultként írok.


18 voltam, mikor elkezdtem fogyózni, 1 év alatt lement 10 kg normálisan mozgással, stb., aztán ez átcsapott előbb anorexiába (itt lassan mentem le 45-ig, és ezt tartottam is), majd 3 év után bulimiába (a falárohamok miatt visszahíztam kb 54-55-re).


A bulimiám sokáig eltartott aztán volt egy költözésem, stressz, ott visszafogytam 46-47-re, amit megint egészen sokáig tartottam is, majd nagyon hirtelen minden nagyon eldurvult.


Bulim-arexiás lettem - kevert típus, vagy hánytam vagy nem ettem, és ekkor ca. két hónap alatt 46-ról 35-re.


Kétszer is, legutóbb tavalyelőtt tél végén, és akkor, amikor csak napok választottak el a haláltól, rájöttem, hogy ez nem élet, ezt nem akarom tovább csinálni, és elkezdtem enni meg nem hányni.


20 voltam, mikor evészavaros lettem, és tavaly, a 32. szülinapom előtt egy hónappal kezdtem a recoveryt 35 kilósan.


Májusra már 45 voltam, nyárra 54, és ezt azóta is tartom normális evéssel (napi 6-7 étkezés) és laza sporttal. :)

2022. márc. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

A gyógyulás fizikálisan maga volt a pokol, mert eleinte még egy lágy tojástól is órákon keresztül görcsölt a gyomrom, és néha még most is rohadt fájdalmaim vannak, de sajnos ez már nem fog megváltozni.


12 éven keresztül tettem tönkre magam, és most már együtt kell élnem vele, hogy sohasem leszek teljesen rendben.


Mentálisan teljesen rendbe jöttem, azóta a 10 éven keresztül magamban őrizgetett könyvem sokadik részét írom, mert végre ÉLEK, és tudok vele foglalkozni. :)

2022. márc. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!