Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Koleszterintszint és tojásfogy...

Koleszterintszint és tojásfogyasztás?

Figyelt kérdés
Enyhén emelkedett koleszterinszintem van, igazából egészségesen élek, de sok tojást fogyasztottam eddig. Olvastam, hogy akik hajlamosak a magas kolesztinre azoknak hetente fél, vagy 1 tojás javasolt. Ebbe beletartozik a tésztában, édes, és sós süteményekben, kekszekben lévő tojás is? (Nem szoktam ilyeneket enni, de sokan piszkálnak miatta, úgy örülnék, ha valamilyen ezzel az indokkal lehetne hárítani a kötözködőket. :D)
2010. szept. 19. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
tojás ponthogy szabályozza a koleszterinszinted, de hülye online oldalak helyett beszéld ezt meg a háziorvosoddal
2010. szept. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha magas a koleszterinszinted, valóban nem ajánlott heti 1-3 tojásnál többet enni. Újabban sokan mondják (orvosok is), hogy mégsem káros és semmi összefüggés nincs a kettő között, de inkább legyél óvatos. Jobb, ha keveset viszel be. A legtöbb késztermékben (pl. bolti sütemények)tojáspor van inkább, rendes tojás helyett. Szerintem ez nem számít bele. A másik, hogy ha te magad sütsz valamit és az egész adagba teszel 2 tojást, az sem olyan tragédia, mert gyanítom nem egyedül eszel meg egy 4-5 főnek való adagot.

Arra figyelj, hogy tojásételekből ne egyél sokat. Rántotta, kemény tojás stb.

Amúgy a túlzott tojás fogyasztás akkor sem egészséges, ha nincs koleszterin problémád, pontosabban a sárgája (tele van zsírral, ráadásul telített zsírral, ami az érrendszernek sem tesz jót). Fehérjéből ehetsz többet is.

2010. szept. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Óh...Pedig már azt hittem, hogy végre lesz egy jó indokom amiért nem akarok süteményeket, meg tésztákat enni. Úgy utálom őket, hogy sokszor azon gondolkodom, hogy hazudok, és azt mondom, hogy cukorbeteg vagyok és nem ehetek ilyeneket.
2010. szept. 26. 18:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Két tudós Mo.-on pár évvel ezelőtt kísérletet végzett, mert elméletük szerint az ("ártó") koleszterin-szintet nem befolyásolja a tojásfogyasztás. A kísérletük ezt bizonyította.


Magam már glóriát kaphatnék, olyan egészségesen táplálkozom, mégsem csökken a határérték felső szintjénél alább a koleszterin-szintem.

2010. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyugodtan lehet enni tojást. Ez nem azt jelenti, hogy napi tucat tojásból kell rántottát csinálni. Koleszterinre szüksége van a szervezetnek és nem lehet mellőzni az étrendből (A koleszterin a sejtjeink membránjainak építőeleme, felel azok rigiditásáért. Ha koleszterinmentes az étrended, a membránok degradálódnak. Ezen kívül a koleszterin felépítője: a szteránváz több hormon szintéziséhez is szükséges. Azt hiszem, beláthatjuk, hogy sejtmembránok és hormonok nélkül nincs élet).

Összefoglalva: magas koleszterinszintűek is ehetnek tojást, de az arany középutat mindenkinek meg kell találni.

2011. febr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!