Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy pár zöldség (paradi...

Igaz, hogy pár zöldség (paradicsom, répa) vitamin és más beltartalma főzéssel nem megy ki, hanem jobban beépülnek a szervezetbe?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettem hosszabban a hentesemmel. Kérdezte mire kell a hús amit fel akarok vele vágatni. Mondtam lecsós pörköltbe. Azt mondta, remek választás a paradicsom ilyenkor melegben fontos. Mire én válaszoltam, hogy lecsóba kifőzve már mindegy.


Ő elmesélte, hogy bizony több zöldségnek nem csökken a beltartami értéke és bizony szerinte a répának vagy a paradicsomnak még jobban fel is hasznosul a szervezetben. Hogy ez hogyan lehet nem értem. Új vegyületek keletkeznek főzéssel, amik felszívják?



2022. júl. 20. 19:18
A kérdező szavazást indított:
igen
talán
Nem.
6 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

NEm új vegyületek keletkeznek, hanem van, ami lebomlik, mármint ami akadályozza a felszívódást, meg egyes rostok felnyílnak, így könnyebben emészthetö a zöldségféle.

Mellesleg az sem igaz, hogy a hökezeléssel tönkremennek a vitaminok, a nagy többség teljesen höálló, kb a C vitamin a kivétel, ami 70° fölött bomlik.

2022. júl. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha simán főzöm a lecsót, répát, parit simán beépül minden?
2022. júl. 20. 19:45
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Igen, föleg, ha nem fözöd rommá, illetve amit lehet, nem fözöl, hanem sütöd vagy párolod.
2022. júl. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
3@ akkor mégsem igaz?
2022. júl. 21. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha pocsékká fözöd, akkor a rosttartalma tünik el, ami nem jó, mert a szervezetnek szüksége van a normális emésztéshez rostokra is. A vitamin-és ásványianyag-tartalom nem változik.
2022. júl. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
A hőhatás roncsolja a zöldséget. Roncsolja a vitaminokat, és roncsolja felszívódásért felelős egyéb faktorokat is. Emiatt a főzés időtartamától függő mértékben a vitaminok mennyisége csökken. Lehet, hogy a felszívódási hatékonyság jobb lesz, de ha összességében nézzük, akkor az összes felszívódott mennyiség kevesebb lesz.
2022. júl. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6, igen, én is emiatt gondolom hogy ez csak egy urbanlegend
2022. okt. 25. 17:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!