Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet úgy hízni hogy egészsége...

Lehet úgy hízni hogy egészséges ételeket eszek mellette?

Figyelt kérdés
Szóval hízni szeretnék de úgy hogy közben egészséges ételeket eszek. Sajnos egyszerre nem mindig tudok sokat enni mert akkor savtúltengésesem lesz,megműtötték a vastagbelem mert polip nőtt rajta, azóta több rostot,zöldséget,gyümölcsöt eszek és kevesebb édességet/húst/feldolgozott ételeket. Most elkezdtem testépíteni ettől több lehet a súlyom úgy tudom,megha többet pihennék akkor nem égetnék el annyi kalóriát.Mit javasoltok? Amugy 178cm vagyok és 68 kg. A testalkatom nagyon vékony,vékony minden végtagom a fejem is.

2022. aug. 31. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hízni a kalóriatöbblettöl lehet, ha többet viszel be, mint amennyit felhasználsz, akkor hízni fogsz.
2022. aug. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az "egészséges étel" címke csak a Femina.hu cikkekben és néhány ember fejében létezik, ezért természetesen lehet hízni bármilyen egészséges étkezés mellett is, ha az egyén tartós kalóriatöbbletben van. Nyilván natúr csirkemellel és jégsalátával nehezebb tartós kalóriatöbbletbe kerülni, mint csokival és szalonnával, de a lényegen ez nem változtat.

"Most elkezdtem testépíteni ettől több lehet a súlyom"

Nem, ha az étkezésed által nem viszel be elegendő kalóriát és fehérjét ahhoz, hogy az izomtömeged gyarapodjon, akkor nem lesz nagyobb a testsúlyod a gyúrástól. Ráadásul naturál hobbigyúrósként kilókban is megjelenő száraz izomszövetet elképesztő nehéz felépíteni, úgyhogy erre nagyon ne bazírozz. Ettől függetlenül eddz, sportolj, mozogj, de ettől önmagában te ne várj súlynövekedést.

A savtúltengésed és a vastagbélműtéted miatt az esetedben mindenképpen ajánlanám egy dietetikus felkeresését, ugyanis neked különösen fontos az egyénre szabott étrend. Egyébként a te magasságoddal a súlyod abszolút normális, szóval semmi értelmét nem látom egy hízókúrának, és egy tartós kalóriatöbbletnek. Ettől nem fogsz jobban kinézni, hiába hiszed azt. Én azt javaslom, hogy folytasd az edzést egy szintentartó kalóriabevitel mellett, egy szakemberrel pedig állíts magadnak össze egy fenntartható, kiegyensúlyozott, változatos étrendet, és ennyi.

2022. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze. A nagy mennyiségű ételtöl lehet hizni. Az lehet egész nyugidtan egeszseges. Pl az olajos magvakbol megeszel 10 dekát film mellé az máris plusz 600 kaloria es teljesen egeszseges
2022. aug. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jaj! Te, nem az egészségtelen étel hizlal, hanem a kalória! Van persze átfedés, de nem gondolom hogy bonyolult a koncepció.

(Miért buták az emberek? Az vagy amit megeszel, de az emberek azt se tudják mi esznek meg!)

2022. szept. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!