Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A fáradtság, stressz és a...

A fáradtság, stressz és a koffeinfogyasztás mennyire befolyásolják a kalóriaszükségletet?

Figyelt kérdés

Mielőtt lehülyézne bárki kommentben, nem, nem azzal akarok fogyni, hogy sok koffeint viszek be, de észrevettem magamon, hogy ha kialvatlan vagyok, általában éhesebb vagyok aznap, több energia kell a szervezetemnek ilyenkor hogy “kompenzálja” az alváshiányt, vagy más oka lehet?

Illetve ha sok koffeint fogyasztok (nagyrészt zéró energiaitalok formájában, igen, tudom, egészségtelen, nem szabad, most kezdek egy év kihagyás után visszaállni az egyetemre járós napirendemre), az megemeli a pulzusomat, ezáltal több kalóriát éget a szervezetem, vagy csak én érzem úgy?

Azért vetődött fel bennem, mert régen, mikor aktívan diétáztam, koffeintablettákat szedtem rövid ideig, és gyorsabban fogytam mellette.

Hozzáteszem, most az egészséges testsúly alatt vagyok kicsivel és tartani szeretném ezt, ma becsúszott egy olyan nap, amikor 5-kor keltem, 17-ig voltam suliban, közben mászkáltam is azért és hát megettem a nap folyamán összesen olyan 2500-3000 kalóriát, és még mindig éhes vagyok, pedig máskor a felétől jól lakok. Bűntudatom van emiatt eléggé, tudom hogy ennyitől nem fogok hízni, de érdekelne, hogy jól gondolom-e, miért éreztem ma úgy, hogy szükségem van ennyi táplálékra.



2022. szept. 13. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, haq kevesebbet alszol, a szervezet egyéb úton próbálja pótolni az energiát. Ekkor vaóban lehetsz éhesebb.

A koffein felpörget és fogyi tabikban is gyakori összetevő. Önmagában ha valaki normális mennyiséget visz be, szerintem jelentős hatása nincs a súlyra.

Ha fogyni szeretnél, pihend ki magad és mozogj rendszeresen. És az sem árt, ha nem zabálsz össze vissza. :)

2022. szept. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem nézlek hülyének, én is így csináltam, amikor fősuli mellett dolgoztam, sportoltam, folyton éhes voltam a kimerültségtől, feketekávé, koffeintabletta, zérókóla literszám.. de az alváshianyt és az alvás közbeni regenerációt semmi sem pótolja. Jól kimaxoltam a szervezetem, ennek is szerepe van abban, hogy fiatalon olyan állapotban vagyok és olyan gyógyszereket szedek, mint egy 70 éves. Gyomrom is megsínylette ezt durván, régen tök jó volt a pulzosom,jó sok évig nyomtam így, de mostmár bétablokkoló kell rá, egy pohár kólát nem tudok inni, alvásciklusom felborult, hormonrenszerem, pajzsmirigyem szintúgy..nyilván nem csak ettől mentem ennyire tönkre, de a dokik szerint ez is szerepet játszott.

Ha muszáj, működik, de csak rövid ideig csináld. :/

2022. szept. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!