Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A hosszú élet titka az egészsé...

A hosszú élet titka az egészséges táplálkozás?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=yOHnh6hbZlM


Dr. Ellsworth Wareham - 98 éves vegán


2022. okt. 2. 09:35
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Egy 103 eves neni nyilatkozata szerint az, ha elkeruljuk a ferfiakat. (Ne engem pontozzatok le, halal komolyan lattam ilyet egy kepernyokepen, amit az egyik ismerosom kuldott!)
2022. okt. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A stresszes életvitel rengeteg betegség melegágya.

Tehát én inkább úgy fogalmaznék, hogy a hosszú élet titka a testi-lelki egészség együttes fontossága.

2022. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hosszú élet titka az egészséges élet, amibe beletartozik a táplálkozás is. Rengeteg minden múlik a táplálkozáson, ezért örülök, hogy az elmúlt években "divat lett" odafigyelni a helyes étkezésre, de mindent a táplálkozásra visszavezetni, ezáltal leegyszerűsíteni a komplex biológia összetett folyamatait konkrétan zsákutca.
2022. okt. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokkal fontosabb a lelki egészség. Az optimizmus, a pozitív gondolkodásmód, ha pozitív emberekkel veszed körül magad, sokat nevetsz és kerülöd a stresszt, azzal tehetsz a legtöbbet az egészségedért.


Persze emellett sportolj is és amennyire lehet, étkezz egészségesen, de ha lelkileg rottyon vagy, az sokkal előbb betegít meg testileg is, mint az egészségtelen táplálkozás.


Az meg, hogy egy vegán fickó 98 évet él, hát van rengeteg húsfogyasztó is, aki megéli ugyanezt a kort, sőt többet is. Nem ezen múlik.

2022. okt. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Az összes 100+ -os mond valami bölcsességet, pontosabban hülyeséget.

A hosszú élet titka a genetika. Anélkül nincs, akármit is eszel vagy nem eszel stb.

2022. okt. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös ha genetika lenne, akkor lennének családok, akik sokáig élnek. A sok évet megélt emberek sokszor a gyereküket is eltemetik meg a testvéreiket is. Ne kamuzzál itt hülyeségeket 5ös.
2023. jan. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A genetika nem azt jelenti, hogy a család minden tagja 100 feletti lesz. Az öröklődés ennél komplikáltabb.
2023. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!