Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Sikerülhet így lefogynom?

Sikerülhet így lefogynom?

Figyelt kérdés
Pár napja teljesen elhagytam a cukros dolgokat, nem is iszok semmi olyat (energiaital, jegeskávé) Csak vizet, de azt 2-3 litert egy nap. Azonkívül olívaolajjal főzök, nagyrészt natúr csirkemell rizzsel, párolt zöldségekkel. Kenyér az teljes kiörlésű vagy purpur, de vettem puffasztott rizst is. Ma pl. azt reggeliztem, pulykamellsonkával és paradicsom kígyóubival. Ha nasizhatnékom van bekapok pár szem mandulát. Próbálok 5x enni egy nap, de kevesebb adagot. Természetesen szeretnék majd visszaállni arra, hogy eszek mást is mértékkel, tehát az ebédem nem mindig csirke-rizs kombó legyen. De ha így ezeket betartom, és lemondok teljesen a fehér kenyér, péksütik stb. nagy részéről, sikerülhet leadni nyárig 10 kilot? Mozogni nem nagyon szoktam, a sport messze áll tőlem, de ha pl. táncolok itthon fixen fél órát naponta ( a kedvenc zenéimre 😄), akkor ez is segíthet?

2023. jan. 11. 19:49
 1/9 Hellmano ***** válasza:
43%
Egy darabig jó az étrend változtatás és a cukros dolgok kivonása, de majd lesz egy idő, mikor eljön az a pont, amikor beáll a szervezet erre is és onnan, ha még fogyni akarsz, akkor biza el kell kezdened mozogni is valamit. Kezdetnek jó, ha a segged rázod a kedvenc zenéidre, ahogy írod :d de majd keress valami komolyabb mozgást is.
2023. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Zcom09 ***** válasza:

Teljesen mindegy mit eszel! Addig amíg a kalória beviteled nagyobb mint amennyit elhasználsz, nem fogsz fogyni. Valamint ez az étrend elég szegény pl rostban a köretként fogyasztott zöldseg, gyümölcs lehet nem elég, valamint én néhány vitamint is hiányolok pláne ha hoszabb távra telvezel


Szoval ha fogyni akarsz kikéne számolnod hogy mennyi kalóriá fogyasztass és hogy mennyit viszel be. Erre vannak porgramok és weboldalak. Ha nem mozogaz túl sokat lehet hogy túl kevés kalóriát égetsz ahhoz hogy reálisan jķl lakhass annyi étellel. Ami magyon fontos hogy ne érezd magad éhesnek, mert csak demotivál. Így valószínűleg jó lenne bevezetni valamilyen mozgást pl gyaloglást vagy futást.

2023. jan. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen :) eddig egyik nap sem éreztem éhesnek magam, a víz is nagyon eltelít. (Eddig sajnos alig ittam vizet, sose figyeltem rá, lehet 1 liter se volt meg)
2023. jan. 11. 20:00
 4/9 anonim ***** válasza:

Az irány jó, a megfelelő folyadékbevitel is jó, de hosszú távon törekedni kell a változatosságra, egyrészt, hogy ne und meg, másrészt a tápanyagbevitel miatt.


Az üres kalóriákat és a gyorsan felszívódó szénhidrátokat kell lecsökkenteni (hozzáadott cukrot tartalmzó kaják, édességek, finomlisztből készült tészta és péksütemények, fehér rizs, rántott ételek, sült krumpli, sós rágcsák stb.), ezt jól csinálod, viszont megfelelő mennyiségben és arányban kell fogyasztanod "jó", lassan felszívódó szénhidrátokat (teljes kiőrlésű gabonákból készült péksütemények, barna rizs, bulgur, quinoa, árpa, zabpehely), hüvelyeseket, gyümölcsöket, zöldségeket (nem csak nyersen, hanem párolva, levesnek vagy főzeléknek, nem szétfőzve, önmagával, esetleg kevés natúr joghurttal sűrítve), zsírszegény húsokat (heti 1x hal ha szereted) és tejtermékeket (natúr joghurt, kefír, sajt), mértékkel mehet tojás és olajos magvak is.


A tánc nem rossz, de azért próbálj meg valami más sportot is találni - futás, biciklizés, úszás, túrázás, pilates, labdás csapatsport? Egyik sem? :D Vagy keress valami táncos mozgásformát (pl. zumba).


6 hónap alatt 10 kiló nem lehetetlen, bár függ attól is mennyi a magasságod és a kiindulási súlyod (120 kg-ból könnyebb, látványosabb leadni 10 kg-ot mint ha 65 kg lenne a kiindulási súly).

2023. jan. 11. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi értelme elhagyni a cukrot, pl, mert aztán jön az, hogy együltő helyedben felfalsz egy tábla csokit.


Egyél ugyanúgy, mint eddig, több salátával, zöldséggel, gyümölccsel, de ne vonj meg magadtól semmit!

2023. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyébként, ja, leadni igen, de életed végéig ezeken akarsz élni, és esetleg egy pizzától bűntudatot, meg stb?


Mert az, hogy most még nincs, nem jelenti azt, hogy nem is lesz!

2023. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: ha a főétkezésekben tartod ezt az irányzatot, akkor bele fog férni néhány kilengés.


A hangsúly azon van, hogy heti 21 főétkezésből mittudomén, mondjuk 16 egészséges legyen, ne fordítva, vagy hogy ne minden nap túróstáskát vagy kakaóscsigát egyél reggelire/uzsonnára. Lehet azt, hogy az elején szigorúbb vagy magadhoz, és ha szépen haladsz akkor lazíthatsz a szigoron. Ha eléred a kívánt súlyt, akkor arra kell figyelned, hogy hosszú távon is kb. ezt az egyensúlyt tartsd. Annak semmi értelme, hogy eléred a kívánt súlyt, utána bedobod a gyeplőt a lovak közé, majd fél év múlva újra kezdhetek a párolt csirkemell/rizs kombót, mert megint lesz rajtad 10 kilós túlsúly.


Mennyi a súlyod/magasságod?

2023. jan. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy csak most. 174 cm vagyok és 70 kg. Tudom ez így nem tűnik soknak a magasságomhoz, de nem érzem így jól magam, mindig 60 kg körül mozgott a súlyom
2023. jan. 28. 09:58
 9/9 anonim válasza:

Az étrended abszolút jó, már ezzel le tudsz adni jó pár kilót pár hét, hónap alatt.


A tánc is segíthet persze, mert az is aktivitás, de ha teheted sétálj minél többet, de komolyan már azzal elég sokat el tudsz érni, tölts le egy lépészámlálót és legyen a napi célod 10000 lépés minden nap, ha van biciklid kikapcsolódásnak az is jó, jársz vele egy kört, ha az épületben van lift vagy mozgólépcső, használd a lépcsőt.

Ezek az apróságok is sokat tudnak adni, mert tényleg mozogsz, tánc mellett ha szeretsz valami sportot, bármit csináld azt.

Így fokozatosan egyre természetesebbé válik, hogy sokat sétálsz és a végén lehet kedvet is kapsz valami sporthoz.


Hajrá, sok sikert! :)

2023. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!