Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anorexia után. Most hogyan...

Anorexia után. Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem. De el is kezdem.

173 cm/52.5 kilóról(szóval egy alapból nagyon vékony testalkatrol) elkezdtem koplalni, 46 kilóig mentem le, pár napig voltam 45.6 kiló de utána 46 körül mozogtam. Amióta eszegetek rendesen 49-50 vagyok.

1. Először is az lenne a kérdésem hogy amit lefogytam 6 és fél kilót, az mennyi izom lehetett és mennyi zsír? Ugye nem veszítettem túl sok izmot?:/

A másik kérdésem, ha elkezdek minden nap mozogni, és mellette rendesen eszek, elég kalóriát, de nem tömöm magam, akkor tudok egy idő után kicsit visszaszedni izomba?

Csak nem veszithettem olyan sok izmot, mert végig tudok csinálni edzéseket, egy hete edzem és rendes izomlázam van. Szóval ha nem lenne elég izmom akkor gondolom nem lenne izomlázam:D


2023. febr. 27. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az izom-zsír égetése ekvivalens az eredeti arányokkal.

Talán tudsz, de nem az izomépítés a legfontosabb.

Mennyi idős vagy és mióta vannak gondjaid?

2023. febr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Szóval akkor kb 3,5 kiló izmot vesztettem. Egyébként ilyenkor azért is mutathat többet a mérleg mert fel vannak töltődve a glikogén/glükóz raktárak?

A nagyon durva időszakom kb 2 hónapig tarthatott.

Novembertől decemberig. Utána már gyógyulgattam. Most érzem teljesen gyógyultnak magam mentálisan. Szóval akkor tudok izmot felszedni, ez jó hír:) nem is izmot akarok építeni én, csak egy kis izmot felszedni, meg súlyt tartani ezzel együtt:)

16 vagyok

2023. febr. 27. 21:33
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Szia!


Igen, valószínűleg 3-4 kg izmot veszíthettél. Mivel eleve vékony voltál...


És igen, tudsz izmot felszedni! Saját tapasztalatból (is) mondom. Én sokkal több kg izmot adtam le és mostanra sikerült "izmotépíteni", bár nem ez a legjobb kifejezés talán. :) Csak légy türelemmel magadhoz. De biztosan tudsz, és remélem ez megnyugtat.


Örülök, hogy jobban vagy! Kitartást és sok sikert kívánok!

2023. febr. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3 Szia, köszönöm szépen! Gratulálok neked! És mivel sikerült izmoz építened?

Szerinted ha minden nap mozgok minimum egy órát, de van hogy többet, akár 2-3 órát, akkor izmosodok pár hónap alatt?

2023. febr. 28. 10:12
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Először is a legfontosabb, hogy olyan sportot válssz, ami örömet okoz neked.:) Én futottam heti hatszor, és emellé csináltam erősítő, és súlyzós edzéseket. Igen, a titok a rendszerességben rejlik, ami nálad megvan és ez szuper, de én azért azt javaslom hogy egy héten egy napon válassz valami sokkal könnyedebb mozgásformát, például egy jó kis jóga órát. Hidd el, kell egy pihenő nap.

És igen, fogsz így izmosodni néhány hónap alatt is, de egy fél év alatt biztosan.


Nagyon örülök, hogy azt írtad teljesen gyógyultnak érzed magad mentálisan. Ez a legfontosabb! De azért úgy érzem még kell említenem -akár másnak, aki hasonlóan van és a kérdéshez téved- hogy nagyon fontos, hogy az agyadban a sport és a mozgás olyan valami legyen, ami az örömöd forrása, és nem egy kalória égetési lehetőség. És szeresd a tested azért, amire sport közben képes! :)


Ha van kérdésed -akár edzéssel, mással kapcsolatban- nyugodtan írj! 3-as válaszoló voltam.



L

2023. febr. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
62%

Te nem voltál, hanem még mindig anorexiás vagy.


Naponta kérdezed a fogyókúrás rovatban a koplalásos és fogyasztószeres dolgokat, szóval nem válaszolok.


Majd miután tényleg hajlandó vagy gyógyulni, akkor igen.

2023. febr. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
46%

de van hogy többet, akár 2-3 órát - amíg nem menstruálsz semmit! nem mozogsz, hanem ülsz szépen a fenekeden.


Ezt az állítólagos orvosod, akihez jársz nem mondta el?


És nem 1200 meg 1500 kalóriákat kell enni - és azon törpölni, nehogy tovább hízz, mint másik kategóriában teszed -, hanem normális, dietetikus által összeállított 3000 minimum kalóriát, és miután elértél egy 54-55 kilót, talán elkezdhetsz mozogni.

2023. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6!! A fogyókúrás rovatban a legutóbbiakat nem is én írtam!!

Azért nem akarok 3000 kalóriát enni mert azt mindet zsírban szedem vissza. Vagy közbe akkor mozgok

2023. febr. 28. 12:05
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia!


3as és 5ös vagyok!

Amennyiben tényleg küzdesz még a betegséggel, és nincsen teljesen rendben a kalóriákkal, mozgással való kapcsolatod, tényleg ne sportolj még. Főleg ne úgy ahogy én javasoltam korábban. Akkor ha mindenképp szeretnél, maradjon valami könnyedebb mozgásforma. És ezt nem bántásból mondom, hanem így lesz rendben.

Amint 50kiló vagy a felett lesz, a menstruációd visszatér és rendben lesz a sporthoz való hozzáálláshod, kezdhetsz izmotépíteni. Ha pedig ez már most így van, csinálhatod. De vigyázz magadra!

2023. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Még sajnos nem jött meg a menstruációm, 3 hónapja nincs:( szerencsére már 50 kiló és 51 között vagyok. Mikor jöhet meg a menzeszem?
2023. febr. 28. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!