Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálék kiegészítőket...

Milyen táplálék kiegészítőket ajánlotok?

Figyelt kérdés

Pár hete elkezdtem terembe járni, kész edzéstervvel és nagyon szeretem, komolyan veszem. Azt szeretném kérdezni hogy milyen táplálék kiegészítőket ajánlanátok? Hallottam a fehérje porról, hogy hasznos lehet, ha esetleg nem érném el a napi szükségletem, abból melyik érné meg? (Compact Whey Gold fehérjepor ajánlották eddig) Kreatin, vitaminok stb.?

17/L


2023. máj. 14. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Narancssárga dobozos Jumbo. Az zseniális.
2023. máj. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne szedjél semmit, mert rákos lesz a melled, de ha ez neked nem számít, akkor tökmindegy mit szedsz, kb pénzkidobás. Inkább egyél normálisan.
2023. máj. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Pár hét/hónap konditerembe járás után semmilyen tápkiegészítőre nincs szükséged. Ma már haladók és versenyzők sem szednek tápkiegészítőket, mert a 99 százalékuk hasztalan kamu. Akkor te kezdőként mit vársz tápkiegészítőktől? Ez még az a szint, amikor három darab fekvőtámasztól is izmosodsz, milyen hatást vársz tápkiegészítőktől? Majd ha haladóként stagnál a progresszió az edzésciklusodban, akkor TALÁN gondolkozhatsz kreatinban, de egyébként mind haladóként, mind kezdőként a jó edzésprogramtól és a jó étrendtől fogsz fejlődni, a tápkiegészítők semmit nem számítanak.

Fehérjeporra tényleg akkor lehet szükség, ha szilárd ételből nem sikerül bevinni adott napon az 1,5 g/tskg proteint. Ilyenkor este iszol egy fehérje turmixot, és meg is van. Ha tartósan nem tudod szilárd ételből bevinni az említett 1,5 g/tskg proteint, akkor kezdj el golfozni vagy sakkozni, mert nem a súlyzós edzés a te sportod. Az meg amúgy pláne mindegy, hogy tejsavó, marha, izolátum, hidrolizátum, PureGold, Gymbeam, nincs gyakorlati jelentősége.

Vitaminból is azt érdemes szedni, amit egy laborvizsgálat alapján megállapítanak, hogy hiányt szenvedsz belőlük. Vérkép és vizeletvizsgálat nélkül, orvosi javaslat nélkül, találomra szedegetni random vitaminokat az elmúlt években nagy divat, de egyébként nettó pénzkidobás, sőt akár fiziológiailag kontraproduktív is lehet. Nyilván jó eséllyel egy D-vitaminnal és egy Omega-3 zsírsavval például senki nem fog mellé lőni, de ennek az izomépítéshez nincs sok köze, maximum egészségügyi szempontból.

2023. máj. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Multivitamin, Omega3, D vitamin. 17 éves lányként elég nehéz lenne kevesebb fehérjét enni a szükségesnél.
2023. máj. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Koncentrálj az edzésedre és az étkezésekre, felesleges 10 ezreket költeni kiegészítőkre, ilyenekkel ráérsz foglalkozni akkor ha már pár éve edzel. Sokszor szoktam mondani, hogy az edzés nem pár hetes dolog és az eredményekhez fél évek, évek szükségesek, ha elveszel a részletekben akkor nem fogod tudni évekig csinálni ezt.


Vitaminokat és fehérjét simán be lehet vinni változatos táplálkozással, különösebb megeröltetés nélkül.


Ami esetleg egy jó kiegészítő az a kreatin. Relative olcsó és ha olyan ember vagy akire hat akkor egészen szépen segít abban hogy kihozd a maxot magadból, de ezt sem mindanám elengedhetetlen kiegészítőnek.

2023. máj. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettetek! :)
2023. máj. 14. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!