Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » IR esetén mi a jó étrend,...

IR esetén mi a jó étrend, hogy ne fogyjak?

Figyelt kérdés

Tudom nem feltétlenül jó kategória, de nem tudom hová tenni Enyhe IR-t álapotottak meg nálam (gyógyszer nem kell), a doki a 160g-os szénhidrát diétát írta elő. El is kezdtem a diétát 1 hete, de valahogy így nagyon kevés kalóriát tudok összeszedni. Vékony vagyok (178 cm, 65 kg), nagyon nem akarok fogyni.


Leírom mit eszek egy átlag nap, tudnátok segíteni hogy mit tudnék változtatni? Ez volt pl a tegnapi nap:


Reggeli: zabkása (mindig ezt eszek)

Tízórai: 1 db alma

Ebéd: Zöldségleves

Csirkemell főtt krumplival

Uzsonna: 2 db zabkeksz

Vacsora: 10 dkg csirkesonka, 1 kifli, 2 db paradicsom


Vannak kalóriadúsabb ételek, amik beleférnek a szénhidrát diétába?



#szénhidrát #160g diéta
2023. jún. 30. 12:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Fordulj dietetikushoz. Ha aktív is vagy, amúgy is ajánlott sport az IR miatt, akkor kevés lehet a 160 g szénhidrát.


Ami a kalóriát illeti, zsírt és fehérjét ehetsz többet. Csirkemell helyett comb, plusz egyél olajos magokat, mandula, kesudió stb.


Amúgy tényleg nem egyszerű, én nem tudtam úgy eltolni a ch-zsír arányt, hogy ilyen kevés szénhidráttal elég kalóriát vigyek be. Rosszul lettem annyi zsírtól.


Amúgy eleve nem tűnik jónak az étrended, a lassú felszívódású szénhidrátot kéne preferálni. Kifli, főtt krumpli nem ideális.

2023. jún. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A 160 gr-os diéta kb sehol máshol nem kötelező, csak otthon maradt meg ez a régimódi szr felfogás.


Ennyi szénhidrát aktív életmóddal, IR ide vagy oda kevés! - azért is vagy fáradt -, szóval keress normális dietetikust, aki nem tolja ezt a 160 gr viccet.

2023. júl. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ennyi ételtől én felfordulnék két napon belül. Ez nagyon kevés, emellett teli van gyors felszívódású ch-tal.
2023. júl. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet tényleg dietetikushoz fogok fordulni segítsen a diéta kialakításában. Kicsit tanácstalan vagyok, mert sose voltam hízékony, ennél sokkal többet ettem korábban és hát sajnos nassolni is szerettem. Nehéz így hirtelen egészségesen és helyesen táplálkozni. Egyébként heti kétszer járok zumbára, nem tudom ez mennyire számít aktív életmódnak.
2023. júl. 1. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!