Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miket egyek hogy napi szinten...

Miket egyek hogy napi szinten legyen székletem rendszerességgel?

Figyelt kérdés
Egy héten kb 1x kell nagy wc-znem, mivel nem jön az inger meg semmi, valószínűleg az étkezésem nem megfelelő, de nem tudom mik azok amiktől rendszeresen lehetne mindennap székletem, mivel gondolom ez nem egészséges és sokszor van székrekedésem is.

2023. júl. 6. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok folyadék és rostban gazdag ételek, tehát gyümölcsök, zöldségek, nyersen is.
2023. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első írt, és az mellé napi minimum 2l víz, és rendszeres testmozgás is segíti a dolgot.
2023. júl. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Rengeteg rost, minimum 2 liter folyadék.

Az aszalt gyümölcsök, olajos magvak, nyers és főtt zöldségek, gyümölcsök szintén segítenek.

Oka lehet, ha túlzásba viszed a fogyókúrát, és egyszerűen nincs mit... Ebben az esetben is a rostok segítenek. Zöldségek, saláták, levesek, főzelékek bátran ehetők. Plusz növeld a bevitt zsírokat, olajokat.

A testmozgás mint mindenen, ezen is segít. Egy kis futás, gyaloglás, vagy bármi más, amihez kedved van.


Amennyiben egy pár nap alatt nem lesz semmi javulás, el KELL menni orvoshoz, mert betegség tünete is lehet.

2023. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Zabkása reggel-este,meg sok folyadék ahogy írták,sok esetben a rost inkább hátrány mint előny ha kevés a folyadék mellé.
2023. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy heti egyszeri székeléssel én azért csináltatnék egy kolonoszkópiát hogy nincs-e divertikulum mondjuk...
2023. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!