Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akinek durva székrekedése...

Akinek durva székrekedése van/volt, miket ettetek, milyen táplálékkiegészítőket használtatok, amik segítettek az ügyön? :)

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt nőgyógyászati problélma miatt műtöttek ötször, a hasamat a gyomromtól fel kellett vágni. Kivették mindkét petefészkemet, hormonpótlót szedek mindennap. Azóta székrekedéssel küzdök, hiába étkezem egészségesen (naponta többször zöldség és gyümölcs), sportolok napi szinten, nyilván összenövéseim vannak.

Szedek multivitamint, krill olajat, C vitamint nagy adagban, kollagént és q10-et. Mindennap minimum 2 liter vizet megiszom. Próbáltam a zabpelyhet, de inkább rontott a helyzeten. Almát is próbáltam egy időben naponta enni, de nem segített. Néha a szilva segít, de egy idő utná megszokja a szervezetem. Voltam több féle orvosi vizsgálaton, de csak székletlazítót írtak fel és kúpot, max. hashajtót javasolnak, de az se segít.

A sportolás miatt hetente többször eszem fehérje port, nem tudom az okozhat-e székrekedést.

Végső elkeseredésemben keresnék itt hasonló cipőben járó sorstársakat, hátha valakinek van valami ötlete a tapasztalatai alapján.

Köszönöm :) De bármilyen ötletet szívesen várok.



2023. dec. 4. 17:35
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Most épp a mira vizet tesztelem kb. egy hete, reggel iszom belőle 3 dl-t, utána két nagy pohár langyos vizet és azóta szinte rosszabb, mint volt. Pedig nagyon sok jót hallottam róla.

Az útifű maghéj is sajnos hatástalan volt. :(

Akkor kipróbàlom a Laevolac-ot és reggelente lenmagolajat, sok vízzel, hátha... Ha nem, akkor kipróbàlom a többit sorban.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok!:)

2023. dec. 5. 06:24
 12/13 anonim ***** válasza:
Én most Steinberger aszalt szilva levet iszok, ez egyrészt nagyon finom, másrészt tényleg hat, egy fél pohár reggel nekem elég, és minden nap megyek wc-re tőle. Nekem állandóan problémám van ezzel, az utóbbi időben is 2-3-4 naponta tudtam csak wc-re menni, de ez segített. A másik ami nagyon bevált, a szűretlen almaecet kurkumával és fahéjjal, lehet ilyet kapni így egyben, na az is tényleg hatásos.
dec. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kurkumàs almaecetről még nem is hallottam, magában már próbàltam, de így nem. Köszönöm az ötletet, utànuk nézek!


A lenmagolaj egész jól bevàlt, főleg az elején, ahogy elkezdtem hasznàlni, szinte azonnal hatott. Most van, hogy ugyanúgy székrekedésem van, hiàba ittam meg reggel, de olyankor ràsegítek dulcolax kúppal. Azért sokkal barátságosabb már a helyzet.

dec. 13. 06:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!