Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cöliàkia tünetek esetén ki...

Cöliàkia tünetek esetén ki mit tapasztalt? Mennyi idő mire a dietàval megszűnik a fogyás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérlek tudna valaki segíteni, hogy cöliàkia esetén milyen tüneteket tapasztalt?

Sok vizsgálatom volt még hasi Mr es MRCP is, rengeteg hasi ultrahang és vérvétel. Semmi szervi elvàltozast bem látnak. Vérképeim jók, néha egy kisebb vérszegénység és kálium hiány látszik rajta. Tüneteim, fogyás, laza széklet, hasfájás. Gluténra még nem vizsgàltak. Tükrözések megvoltak. Gyomor tükrözésnél epés reflux. Vajon a gyorstesztek mennyire megbízhatóak? Inkább menjek vérvételre?

Vàlaszotokat köszönöm!!



febr. 17. 20:58
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

10: köszi a valaszt!

Hát szerintem csak elrondották a belgyógyászston, mert gyomortükrözésre a sürgőssegi gasztró adott beutalót. És kérte a mintavetelt cöliakiara és helicora is. Az ambuláns lapra pedig ráírták, hogy megtörtent a mintavetel 3 hét múlva erdeklődjek. Hívtam is őket és azt mondták, hogy nem lett kérve vizsgálat.

Neked is felnőtt korban jött elő a betegség? Én tartottam diétát, kezdett is rendbe jönni a hasam, de azt hittem a gyógyszerek miatt. Megint elkezdtem glutent enni kb 5 napja es eléggé megy a hasam most :D meg hànyingerem is van. Meg nagyon hangos a hasam :D

febr. 18. 12:26
 12/12 A kérdező kommentje:
10: meg megkérdezhetem, hogy visszahízni sikerült?
febr. 18. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!