Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Követ valaki szénhidrát...

Követ valaki szénhidrát mentes étrendet, és tudna tanácsot adni nekem?

Figyelt kérdés
márc. 26. 15:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Van diagnózisod az inzulinrezisztenciáról?
márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Természetesen
márc. 26. 20:27
 13/15 anonim ***** válasza:

Pszichológushoz menj és egy JÓ dietetikust keress. Miért van bűntudatod, miért pánikolsz? A szénhidrát bevitel miatt? Mit gyűlölsz? A számolgatást? A 200 grammos diéta nem is borzasztóan szigorú, nem teljesen értem. Attól félsz túl sokat viszel be vagy miért gyűlölöd az egészet?


IR-es vagy, tehát számolnod kell a bevitt szénhidrát mennyiséget + a minőségre oda kell figyelned (lassan felszívódó, minél több rostot is tartalmazó szénhidrátforrások), mondjuk erre egy nem IR-osnak sem árt, de KELL a szénhidrát.


Mióta számolgatsz? Én csak terhesség miatt méregetem, hogy mit eszek, hogy ne legyek bálna, de így a 8. hónap végére már tudom, hogy térfogatra/szeletre mennyi tészta, árpagyöngy vagy rozskenyér = kb. hány g szénhidrát, vagy hogy a zöldségek közül mondjuk a kukoricát vagy paradicsomot stb. mérem, az uborkának vagy brokkolinak stb. elenyésző a szénhidráttartalma, nem tudok annyit ennyi belőle, hogy számottevően befolyásolja a napi bevitelt.


Milyen mozgásszervi baj? Nemcsak a futás vagy biciklizés sport, vannak kifejezetten kímélő mozgásformák, gyógytorna, pilates, sajátsúlyos vagy nyújtó gyakorlatok, vagy az úszás stb. attól függően, pontosan mi bajod van.

márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem igaz hogy az inzulinrezisztenseknek a szénhidrát méreg! Nagyon is szükseg van rá, megfelelő időben, mennyiségben és megfelelő ételekkel párosítva. Neked nagyon kéne egy dietetikus aki ezt elmagyarázza.


Reggelire mehet 30-35 gramm szénhidrát.

Tízóraira 20

Ebédre 55-65

Uzsira 20

Vacsira 30-35


Reggeliben ne legyen gyors, ebédben lehet.


Rendszeres, 3 óránkénti etkezés. Minden wtkezéyben feherje, szénhidrát, zsír és 15 deka zöldség.

A szénhidrát lehet bármilyen gyökérzöldség, burgonya, rizs, kuszkusz, bulgur, quinoa, hajdina, amaránt, teljes kiőrlésű tészta, telejs kiőrlésű kenyér, purpur kenyér, zabpehely.

Mindig legyen mellette fehérje. Túró, tofu, sovány hús (csirkemell, csirkecomb, pulykamell, kadamell, szűz, karaj, sertescomb, pulyka daralthus, sertes 7 százalékos darált hús, sovány marha), cottage cheese, joghurt, kefir, sovány sajt, csicseriborsó, lencse, bab, zöldborsó, karfiol, magas hústartalmú sonka, halak)

Legyen bármilyen zöldség, persze ezt is bele kell számolni az adott etkezés szénhidráttartalmába. De ez fogja lassítani a felszivódást.

És legyen valamennyi zsiradek ami szinten lassitja a felszivodast. Olajos mag, lenmag, chia, turo, tojas, az olaj amin a hsut sutod, dresszingek, mogyorovaj stb.


Amiket leirsz az olyan merteku megszoritas lenne amivel mar nagyon nehezen tudnal egeszsegesen enni. Nagy butaság hogy nem kell neked a szénhidrát.

márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xp ali ***** válasza:
Menj el orvoshoz. Lehet, hogy autiommun betegséged van. Vagy inkább biztos. A ch mentes diéta biztosan nem jó neked de pl. gluténérzékeny lehetsz simán-
ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!