Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Okozhat ilyen allergiás...

Okozhat ilyen allergiás tüneteket kávé vagy rizstej?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben az egész testemen a bőröm kipattogott, viszkettem mindenhol, a tüdőmön is éreztem azt az irritációt, nehézlégzést mint amikor valaki asztmás és allergiás pl macskaszőrre.

Azért gyanakszom a rizstejre vagy kávéra mert közvetlen azután jöttek elő a tünetek, régebben nem volt problémám ezekkel az italokkal.

Gondolkoztam azon is, hogy tavasz miatt, de nem emlékszem, hogy bármikor ilyen erős lett volna.

Van egy hordozható légkondícionálóm és az is eszembe jutott, mert fél év után volt újra bekapcsolva, viszont most használtam és nem volt semmi.


ápr. 13. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Kétlem. Nem lehet, hogy simán csak felment a vérnyomásod a kávé miatt és amiatt nehezebben vetted a levegőt?
ápr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1-es Ma is ittam koffeintartalmú italt (energiaital) és annál nem volt semmi. Amikor nehézlégzésem volt a többi allergiás tünet (bőrirritáció, bőrkiütés) is mindig jelen volt.
ápr. 14. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:
És ha másfajta tejjel iszod a kávét?
ápr. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt még nem próbáltam, holnap lehet megpróbálom laktózmentes tehéntejjel.
ápr. 14. 00:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Hisztamin intolerancia lehetséges.

Olvass utána.

ápr. 14. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Amiket káve után észlelek az a tüsszögés.

Amit pedig tehéntej után: Kiütés, viszketés egész testen (leginkább has, kar), nehézlégzés. A tejes dolgokat jó pár napja elhagytam, azóta megszűntek az előbb említett tünetek.

ápr. 29. 10:16

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!