Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg ennyire ritka manapság...

Tényleg ennyire ritka manapság ha valaki nem nagyon iszik üdítőt,csak csapvizet? Ti isztok csapvizet?

Figyelt kérdés
Bárkivel megyek kajálni valahova és nem kérek üdítőt mert van nálam víz, úgy néz rám mindenki mint valami ufóra😅 tini koromban sok cukros üdítőt ittam én is, aztán valahogy leszoktam róluk,nem is igazán esnek jól. Nem oltják a szomjamat. Van itt hozzám hasonló? Ti mivel oltjátok a szomjatokat leginkább?
ápr. 22. 07:46
A kérdező szavazást indított:
Igen,szinte csak csapvizet iszok
Nem, inkább a cukros üdítők
Inkább cukormentes üdítő és víz
Vízet,de csak ásványvíz
25 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Üdítöt soha nem iszom, csak vizet, de nem csapvizet, mert az nem igazán tiszta.

Másrészt ha valahová beültök kajálni, ott bunkóság a magaddal vitt vizet inni, sok helyen tilos is.

ápr. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Beülsz valahova és kérsz egy pohár csapvizet biztos hogy adnak jó az nem olyan fizetős dolog mint az üdítő de hát nem tilos.

Sajátból nem illik dolgozni egy fizetős helyen.Magyarországon tiszta és ellenőrzőt a csapvíz abban nincs semmilyen olyan amit a média és más hivatásos hazudozok mondanak!

ápr. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 kamureg válasza:
60%
Szénsavmentes ásványvíz bele piroska szörp csak ezt iszom
ápr. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
csak vizet iszom én is, de nem néznek furán rám, csak akkor amikor meghallják, hogy bárhol buliba sem iszom csakis vizet
ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
8%

Nálam egyik sem. Nagyon-nagyon ritkán iszok üdítőt, rendszeresen szörpöt és teát iszok. Sima vizet egyáltalán nem. Ha buliba megyek, akkor gyümölcsös sör vagy koktél.


35/F

ápr. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Aki a szörpöt írta az miért gondolja más kategóriának mint az üdítőt?👀 Ugyanúgy cukros lötyi
ápr. 22. 09:09
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem ugyanannyira és ezáltal nem ugyanolyan károsító. Orvosom szerint is jobb. Immunbetegség miatt sokszor jártam több orvosnál. Ráadásul egy időre tehető a fogyásom is, mikor átváltottam teljesen egészében.
ápr. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Illetve szörptől függően az előállítási anyagai jobbak lehetnek. Például Pölöskei 50% gyümölcstartalommal és nagy százalékban azt iszok. Míg például Coca-Cola és Fanta kevesebb gyümölcs mellett tele van mesterséges anyagokkal.
ápr. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Értem
ápr. 22. 09:25
 10/15 anonim ***** válasza:
92%

Valóban ritka manapság, ha valaki nem iszik üdítőt. Nekem több ismerősöm is van, aki konkrétan egyáltalán nem iszik vizet, csak üdítőt.

Én nem szoktam üdítőt inni. Még csak nem is azért, mert felesleges kalória (történetesen így van, de ez számomra beleférne), hanem mert szimplán nem oltja a szomjamat. Sose értettem azokat, akik a kemény nyári kánikulában isszák a szénsavas kólát szomjoltónak, vagy akik étteremben egy kiadós zabálás után a rikító színű cappyvel öblítenek. Én ha megiszok 2-3 deci üdítőt, utána szomjasabb vagyok, mint előtte.

Én csapvizet szoktam inni. Minden vizsgálati anyag szerint Magyarország településeinek 99%-án kifogásolhatatlan a csapvíz minősége és tisztasága. A vizsgálati anyagok szerint a palackos termékek (így a szénsavas vagy szénsavmentes ásványvízek) mikroműanyag tartalma sokkal jelentősebb egészségügyi kockázatot rejt.

ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!