Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudnám az emésztésemet...

Mivel tudnám az emésztésemet rendbetenni/gyorsítani?

Figyelt kérdés

Állandó puffadassal küzdök, emellett ürítési problémáim is vannak. Sajnos nincs benne rendszer, mint másnak, hogy minden reggel el tud menni. Én annak örülök, ha napi 1x sikerül, tök mindegy, mikor. Akkor sem érzem azt, hogy teljesen kiurulnek.. Tegnap ittam egy szűztea fozetet, a filterest. Így ma reggel tudtam menni, illetve a délelőtt folyamán még 1x és most este is. Az esti után érzem azt, hogy végre nem maradt bennem semmi. De ez nem hosszútávú megoldás.

Gasztrora próbálok bejutni, de ahova beutalot kaptam, nem áll módjukban fogadni, mert nincs elég orvos. :) ezért marad a magán, de oda is csak hetek múlva van legkorábban időpont, de addig is szeretnék enyhíteni ezen a mindennapos problémán, amire már mentálisan ramegyek. Fiatal nő vagyok, heti 4x súlyzós edzéssel indítom a napom, igyekszem emellett sokat sétálni, a 10k lépés a minimum, de törekszem a 15kra,ami irodai meló mellett nem is olyan egyszerű, de igyekszem még este is nagy sétákat tenni. Illetve mióta jó idő van, 2-3x kocogok is hetente az edzés mellett este. De sokszor konkretan nem wcznek napokig, ha este nem megyek el futni, csak az hozzá meg az "ihletet". Értem én, a mozgás fontos, szinte egész nap jönnek mennék ha tehetném, de sajnos nem ilyen az élet és dolgozni kell + egyéb teendőket ellatni.

A kajám szerintem rendben van. Kb 4 litert biztosan megiszok egy nap (vizet), minden kajamban van zöldség vagy gyümölcs, megfelelő fehérje, normális szénhidrátok. Fogyni szeretnék, ezért a zsírokat minimalizalom, de az sem drasztikusan alacsony, kb 40gramm minden nap megvan tojásból, stb.

Általában reggelire zabot eszem feherjevel, valamilyen gyümölccsel. 2-3kavet iszom egy nap növényi tejjel. Ebédre valami hús, zöldség és köret (rizs, tk tészta, bulgur, krumpli, edesburi, stb, igyekszem változatosan enni)

Uzsira vagy semmi, vagy skyr joghurt/zsírszegény túró, vacsorára meg vagy tojásból készült étel zöldséggel és tk kenyérrel, vagy melegszenda, tortilla valami husival, stb.

Útifű maghejjal szoktam próbálkozni, vagy reggel éhgyomorra egy evokanal, vagy a reggeli zabomba. Valamikor segít, valamikor eredménytelen és úgysem megyek napokig wcre. Nem értem. :( Hunyady vizet is szoktam venni és inni, de az is hol segít, hol nem.

Arról nem is beszélve, hogy akármit is eszem ebédre, állandóan felpuffadok ami kellemetlen már önmagában is, de egészen ejszakaig tartó szelelessel jár. Másnap reggel és reggeli után még jó, de ebéd után végem. Nem értem és nem tudom már mit csinálhatnek.


172/71 és kb 1700-1900kcalt eszek naponta a fent említett dolgokból

(ui: ha néha bezzeg gyorskajat eszem, attól nem puffadok fel...)



máj. 10. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

a zsír kevés, még dobj hozzá kb 20 gmnyit aminek a fele legyen telitetlen szírsav. Vízet is lehet mérsékelni kellene ,3 liter elég lehet neked. Kávé se tesz jót próbálj meg napi kettőnél nem meginni többet .

Emésztés segitésére pedig, 2 kb teáskanál száritott rozmaringot ajánlanék.

máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Zab nélkül is puffadsz? Engem a zab olyan szinten puffaszt, hogy egy kanállal nem bírok megenni belőle reggelire, mert katasztrófa lesz a délutánom.


Amivel kísérlehezhetsz, hogy a tejet, tejtermékeket kihagyod az étrendedből, vagy laktózmentesre váltasz. Simán lehet, hogy egy laktózérzékenység okozza csak a problémát.

máj. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Stimulance por (speciális rostkeverék), patikában kapható, de rendelni kell. Kapszulás, bélben oldódó probiotikum, és édeskömény kapszula szedése. Az édesítőszereket kerüld, főként a cukoralkoholokat, puffasztanak és gázosítanak. A zöldségek közül a hüvelyesek és káposztafélék egészségesek, de szintén puffasztanak. Olyankor érdemes enni, mikor utána egy napig nem gond, ha jönnek a szelek.
máj. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi. Megprobalok a zsíron emelni mondjuk egy maroknyi maggal napközben.

Zab nélkül is szoktam.. Munkanapokon eszem zabot, mert az a legegyezerubb az irodában, szabadnapokon általában tojást reggelizem valamilyen formában. De teljesen random, valamikor egy hétig semmi bajom, utána meg hetekig szenvedek.. Logika sincs benne, hogy mondjuk osszekotnem azzal, hogy a PMS hetében puffadok, meg esetleg alatta.

Tejterméket is van, hogy egyáltalán nem eszem napokig/hetekig, max hétvégén sajtot a szendvicsemben, és mégis.. De megprobalom, hátha telitodik bennem és 1x csak kijon a hatása és tart hetekig...

Zöldségek közül leginkább paprika, paradicsom, uborka, hagyma, buri, edesburi, zöld leveles salátákat eszem,mindet nyers formában. Brokkoli/káposzta/karfiol és hüvelyesek csak időnként, nem akarom pluszban szivatni magam. 😅

Gyumibol meg leginkább áfonya, eper megy mostanában, télen a citrusfelek, alma, körte. Néha banán meg szőlő.

máj. 11. 07:13
 5/9 A kérdező kommentje:
Mármint a krumplit nem nyersen, hanem az ubi, paprika, pari és társait.. 😀
máj. 11. 07:14
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Bocs, de az a normális, hogy napi-kétnapi egyszer VALAMIKOR elmész nagywc-re, nem az, hogy kényszeresen minden reggel szrsz, mert rákondicionálod az agyad.
máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyesek körében még mindig él az a tévhit, hogy akkor KELL tojni, amikor a 7-esre ér a kismutató? Nem akkor kell, hanem, amikor van inger.
máj. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem oramu pontossagu dolgokat varok, csak hogy naponta legalább 1x jussak el, az lenne az egészséges.

Korábban mukodott, minden reggel edzés utan sikerult. Aztán kezdodott azzal, hogyha reggel nem mentem edzeni, aznap nem mentem egyaltalan. És jo ideje már sokszor egész nap nem jutok el, hacsak le nem megyek este futni, de akkor meg rohanas van szo szerint haza. De ha nem mennek le ilyenkor, akkor ki tudja meddig lenne meg bennem? Nem hiszem, hogy ez normalis.

máj. 11. 20:59
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ha nem naponta van.
máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!