Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért csak 30 dkg-ot fogytam...

Miért csak 30 dkg-ot fogytam legutóbb egy hét alatt?

Figyelt kérdés

Áprilistól kezdtem el életmódot váltani, célom az, hogy fogyjak. 180 cm vagyok és 100 kg-ról indulok. Eddig 6 kg-ot sikerült fogynom, de legutóbb egy kicsit csalódás volt, hogy csak 30 dkg-al lettem könnyebb. A módszerem a következő. Hetente háromszor futok 10 km-t. És nagyon örülök neki, hogy egyre gyorsabb vagyok, 100 kg-al 7:10 perc/km-el futottam, jelenleg kb 6:10 perc/km.-el.


Az étkezésen főleg azt változtattam, hogy este igyekszek nagyon keveset enni. Ez futónapokon jobban megoldható, mert akkor nem vagyok éhes futás után. Naponta 4 étkezésem van, amiben van egy uzsonna, ami vagy 1 db alma vagy 1 db narancs. Na de nézzük részletesen:


Reggeli:


Hétköznap 1 zacskó 3 az egyben kávé, 2 db vajas, szalámis/vagy sonkás szendvics paprikával (korábban sajt is volt benne, de azt kivettem), vagy retekkel, esetleg paradicsommal, futónapokon pedig 15 dkg sajtos fornetti pogácsa és egy 1 db mákos rétes; hétvégén nem mindig reggelizek vagy keveset: vagy egy zabkását vagy egy tojásos rántottát hagymával 1 szelet kenyérrel (a korábbi 2 szelet helyett)


Ebéd:

Ez eléggé változó. A vasárnapi ebéd általában paprikás csirke nokedlivel vagy vadas krumpligombóccal vagy rántott hús és rántott sajt krumplival (ezeknél elhagytam a majonézt) vagy pedig sertéspörkölt nokedlivel és valamilyen leves (húsleves, karfiolleves, gombaleves stb.)


Hétköznap munkahelyen sose eszek szinte levest. Általában amiket eszek ebédre: töltött káposzta tejföllel, 1 szelet kenyérrel kettő helyett, rakott krumpli kenyér nélkül most már, töltött paprika egy szelet kenyérrel kettő helyett, lecsó tarhonyával (ez olyan gyenge szokott lenni, hogy ehhez eszek levest is, pl borsólevest.) Meg a vasárnapi maradék rántott hús, rántott sajt is szokott lenni az ebéd általában kedden, futónapon, de itt már kukoricás rizzsel vagy zöldséges rizzsel. Időnként fasírt rizzsel vagy csirkecomb rizzsel is van. Midig igyekszek zöldséget is enni (uborkát, csalamádét stb.) az ebédhez, mert az is jót tesz az emésztésnek.


Általában szerdai napon van az, hogy az ebéd húsmentes, ilyenkor valamilyen főzeléket eszek tükörtojással és 2 helyett 1 szelet kenyérrel. (pl.: zöldbabfőzelék, borsófőzelék, lencsefőzelék, esetleg spenót)


Délután pedig vagy egy almát vagy egy narancsot eszek.


És a legnagyobb változás az, hogy este nagyon keveset eszek, egy db hozzáadott cukor nélküli gyümölcs joghurtot egy pohár sió zero üdítővel. Ha úgy érzem, hogy még éhes vagyok néha még egy müzliszeletet megeszek, ez általában akkor van, ha valamiért az ebéddel nem laktam teljesen jól.


Szombaton tartom a csalónapom. Itt olyat eszek ebédre, meg később délután, ami egészségtelen, de finom. Ez is fontos motiváció, hogy szombaton végre ehetek valami édességet vagy gyors éttermi ételt. A cukros üdítőket viszont ezen a napon is hanyagolom, a Sio zerok nagyon bejöttek. Szombaton tehát pl ebédre megeszek egy 32 cm pizzát vagy eszek valami ebédet amit anyám főz és délután utána nassolok (chips, tábla csoki, fagyi vagy pl anyám által sütött zserbó). Most pl szombaton palacsinta lesz gulyáslevessel ebédre. Néha mekiben is eszek ezen a napon. Igyekszem nem estére időzíteni ezeket a csaló étkezéseket, de ezen a napon azért nem olyan nagy baj, hogy este hatkor pl chipset vacsorázok, mert a többi napom odafigyelős.


Mindenképp a vegyes táplálkozás fontos, az egyoldalú diéták károsak. Szerintem ez elég vegyes. Van benne fehérje, szénhidrát, zsír és rost is. És a reggel egyél úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy polgár és vacsorázz úgy, mint egy koldus elvet követi, bár a reggeli és az ebéd nagyon hasonló. A vacsora, hogy nagyon gyenge legyen szerintem az leginkább a kulcs. És az is fontos, hogy ha lefogyok 85 kg lenne a cél, de a legjobb talán 80 lenne, - bár rokonok szerint akkor túl vékony lennék - akkor fontos, hogy tartható legyen. Tehát annak nem lenne sok értelme, hogy most nagyon koplalok és amint lefogyok nem bírom tartani.



máj. 14. 11:22
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Annyi még hogy több héten át eddig 1 kg-ot mindig fogytam hetente, de most csak 30 dkg volt 94,4 kg-ról, 94,1 kg-ra és ez kicsit megdöbbentett, elszomorított, de ez is valami.


Hetente mérem a súlyom szombat reggel éhgyomorra.

máj. 14. 11:24
 2/27 anonim ***** válasza:

Az hogy most nem fogytál annyit amennyit megszoktál az semmit nem jelent. Amúgy jó lenne normálisan számolnod a kalóriát mert ez egy katasztrófa ahogy eszel, meg hogy csalónap...

Attól hogy odafigyelsz még nem lesz egyoldalú táplálkozásod. Meg a fornettis, mákos kalácsos reggeli jó ég...

Eltudom azt is képzelni hogy ezzel az étkezéssel ez a normál súly amit tartani fogsz...

máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

A csalónap kell. Sportolók is követik ezt. Én meg nem sportoló vagyok, csak szeretnék normál testsúlyban lenni.


A fornetti pedig reggelire szerintem rendben van és csak hetente kétszer, ráadásul futónapon. A szénhidrát is kell. Igen, kiszámoltam hogy ez kb 1000 kalória reggelire, de az ebéd megint ezer és a 70 kalóriás esti joghurt az már nem sok. Főleg, hogy ezeken a fornettis napokon futok este ami kb 800 kalória minusz. Nem futónapokon viszont nem fornettizek.

máj. 14. 11:50
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget eszel és sokszor hülyeségeket. Sok a rántott hús, a fornettis, lisztes, szénhidrátos kaja… Futással pedig ugyan nem égetsz el 800 kalóriát. Kajából kéne továbbra is visszavenni.
máj. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Biztos hogy ezek amiket összeírtál nem annyi kalória..
máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Eddig pedig szépen jöttek le ezzel a kilók. A szénhidrát meg kell, nem szabad elhagyni. És reggelizz úgy mint egy király az fontos. És futónapon van csak fornetti. Hetente 3× 10 km futás meg nem semmi. A rántott hús közel sem ellenség, ez tévhit. A hús is kell. A reggeli fornetti elhagyásán gondolkodtam de pszichológusom szerint reggelire oké. És csak hetente kétszer, futónapon. Tartható életmódváltás kell. Egyek minden reggel szendvicset? Az nem váltotatos. Ezért jó a hétköznapi 2 futónapon kicsit többet enni, mert akkor úgy is több kalóriát égetek el. És így is kissé éhes vagyok, ennél kevesebbet enni már éhezés lenne. Ugyanis hadd tegyem hozzá, hogy korábban vacsorára is mákos tésztát, rántott húst krumplival, melegszendvics stb ilyneket ettem cukros üditővel.
máj. 14. 12:08
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

De ha te ennyire jól tudod, hogy ez jó neked, akkor mi a kérdés?

Most vagy szeretnéd komolyabban venni a fogyást, és tanácsot kérsz, akkor figyelj oda a válaszokra, és hidd el, hogy nem szerencsés az étrended. Vagy nem veszed komolyan, zabálod tovább a fornettit meg a rántott húst, de akkor az eredményed is ennek megfelelő lesz.

A cukros üdítő elhagyása dicséretes, de magában nem elég.

máj. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

A pszichológusod ad tanácsot a fogyásban?

Ez durva...

Te kérdezted tőlünk, elmondtuk, te meg erőlteted hogy de akkor is.

Oké, halld meg azt ami ízlik

máj. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Azért nem hagytam el eddig a fornettit mert eddig ment le szépen a súlyom. Ha most szombaton is kevés megy le akkor csökkentem heti egyre majd elhagyom. Mondjuk. A rántott hússal viszont nem tudom mennyire van baj. Pl a rántott sajtot még jobban szeretem, ha mondjuk azt ennék rántott hús helyett? Mert a sajt is kéne azért és a reggeli szendvicsemből kivettem és a kalcium azért kéne.
máj. 14. 12:38
 10/27 A kérdező kommentje:

Egyébként lehet, hogy igazatok van és még mindig sok a szénhidrát. De igazából annyi féle/fajta fogyókúrás tipp/módszer van, hogy nehéz eligazodni és mindenkinek más a szervezete, meg másképp reagál rá.


Pszichológusom azért is adott tanácsot, mert ő is küszködött túlsúlyos problémákkal.

máj. 14. 12:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!