Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Centrum a legjobb multivitamin?

A Centrum a legjobb multivitamin?

Figyelt kérdés
Csak a Centrumban vannak meg a napi ajánlott mennyiségek RDA 100%-ai, sem több sem kevesebb. Éppen amennyi kell az ideális összetétel.
2010. dec. 8. 14:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Egyik multivitaminban sem hiszek. Pár év és betiltják valamennyit valami miatt, pl. rákot okoznak, vagy káros valamelyik szervünkre... Mondjuk manapság már mi nem káros és mi nem rákkeltő?

Bocsesz, kicsit elkalandoztam, csak arról jutott eszembe, hogy én egyik multivitamint sem nevezném legjobbnak vagy szükségesnek. De elég nagy reklám övezi a Centrumot, amin k*va sok pénzt keres a gyártó, úgyhogy biztos jó lehet.

2010. dec. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

"Éppen amennyi kell az ideális összetétel."

Ezzel az a baj, hogy a multivitamin, nem helyettesíti, hanem kiegészíti az egészséges, változatos étkezést. Ezért nincs olyan, hogy optimális összetétel. Ha 100% RDA-t fogyasztasz, az csak azt garantálja, hogy mindegyik vitamin túl lesz adagolva.

Én Béres Activalt eszek most (ajándékba kaptam), azon 23 és 350 között van az összetevők RDA százaléka. Hogy ténylegesen jó-e az összetétel, azt nem tudom, de értelmesebbnek, kiegyensúlyozottabbnak tűnik, mint mindent belőni 100-ra, aztán lesz, ami lesz.

2010. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

hát jó nagy ostoba az első hozzászóló, már bocs, hogy így letámadom, de ilyet mondani, hogy a vitamintól kapsz rákot, az ugyan olyan mintha azt mondanád, hogy a víztől leszel szomjas! Ki mondta neked, hogy a vitaminokat betiltják? Ha ennyire tudatlan vagy, ne írj inkább semmit, mert csak félrevezeted a kérdezőt!

Na a kérdésnél maradva pedig annyit, hogy NEM a centrum a legjobb vitamin, mert kevés benne a hatóanyag, hanem nézz körül a [link] honlapon, itt találsz jó cuccokat a napi készítmények között. Biztos lehetsz abban is, hogy ezek a készítmények tartalmazzák is azt, ami fel van tüntetve a csomagolásukon, mert a többi gyógyszergyártó igaz feltünteti, de nem valószínű, hogy beleteszi. (hülye lenne)

Ha érdekel a téma, akkor egy könyv: Cenzúrázott egészség!

helló

2011. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%

GreenTea


Elképesztő, hogy mennyire meg lehet vezetni az embereket ezzel a "káros vitaminok" szöveggel...

Centrum, Actival stb. amit a TV reklámoz hatástalan, kis dózisú, semmire való termékek. Illetve nagyon jó bevétele van a gyártónak belőlük, szóval nekik azért jó.

Az RDA egy nagyon régi, nagyon elavult MINIMUM! bevitelt ír le. Kicsit nézzetek utána a PDI (Performance Daily Intake) ajánlásnak. Na az kicsit közelebb jár a valósághoz.

Lenkei vitaminjai nagyon jók, használtam én is őket. Az egyetlen ami kifogásolható, hogy relatíve drága. Tehát lehet ugyanolyan jót kapni jóval olcsóbban. Persze ahogy látjuk majdnem ugyanannyiért lehet kapni értelmetlen hülyeséget is (Actival, Centrum).

2011. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

"Csak a Centrumban vannak meg a napi ajánlott mennyiségek RDA 100%"


a 100% rda kis tulzassal pont arra elég h ne haljál meg. c vitaminnál azt hiszem 80mg az elfogadott ez pont annyi h ne kapjál skorbutot. ezek a gyogyszertari, tv-ben reklámozott multivitaminok semmit nem érnek, kb annyi a hasznosanyag tartalmuk mintha megennél egy banánt meg egy almát.


de ha már mindenképpen kapszulázni akarsz, ajánlom a testépitoknek szánt vitaminkombók valamelyikét, az tényleg hasznos. sokkal több minden és sokkal nagyobb arányban van bennük.

2012. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
59%
Multi pro tökéletes választás, még omega3-mat is tartalmaz. A monster pak mégjobb, de az mellett már sportolni is kellene hogy ne vesszenek kárba a cuccok!
2013. febr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Testépítőknek szánt vitaminokkal jobban jársz. Pl. a Mega Daily One Plus árban és összetételben is veri az agyonreklámozott vitaminokat.
2013. okt. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mandy1408 ***** válasza:
39%

Elnézést, de én is kérdezni fogok itt, ugyanis magam is azon gondolkodom, milyen vitamint kéne szedjek. Azért gondoltam a Centrumra, mert abban elvileg minden benne van... ellenérvként pedig csak azt hallottam eddig, hogy hát azt az amerikaiaknak találták ki, és hogy az itteni embereknek nem ez kell. Na most milyen az amerikai ember? Szemetet eszik és kb semmit nem mozog. Sajnos itt sincs másképp, tisztelet a kivételnek. De akinek nincs lehetősége sportolni és egészségesen táplálkozni, annak ilyen kezdésnek/felzárkóztatásnak megteszi jellegű vitaminként ajánlott a Centrum?

Egyik előttem szóló ajánlja a Cenzúrázott egészség c. könyvet, épp ma kezdtem el olvasni. :) Tényleg érdekes!

2014. júl. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Napi 150 mg C vitamin?? :D ha csak nem kutya vagy,akkor az elég kevés. Testsúly kilogrammonként 20mg szükséges naponta. a 100-150mg C vitamin arra elég,hogy ne legyél skorbutos. Multivitamint elvileg ma már mindenkinek kell(enne) szednie,hisz a talajok kimerültek ásványianyagokban,így a növényekben sincs elég vitamin,mellesleg a napi vitamin adagodhoz meg kéne enned 20-25kg almát. Szóval az első válaszolóra hagyd rá. Szedj nyugodtan multivitamint. Az RDA-nak nem kell hinni,mert az a minimum szint. Nézz utána több helyen,hogy melyik vitamintból mennyi kell. Nyílván egy 60 és 100kg-s embernek nem ugyanannyi vitaminra van szüksége.
2014. aug. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Nisse válasza:
A vitaminokkal, ásványi anyagokkal és minden egyéb mikrotápanyaggal a legnagyobb probléma az, hogy minden egyes emberre egy személyre szabott vitamin-ásványi anyag kombót kellene összeállítani. Nem csak amiatt, hogy kinek mire van szüksége jobban, miből van esetleg hiánya, hány éves, mit dolgozik, stb stb, hanem amivel egyáltalán nem foglalkoznak és a legfontosabb: menynyi szívódik fel belőle illteve mennyi hasznosul. Épp ezért, mivel semmi nem hasznosul 100%ban hanem jóval kisebb hányadban, a 100% RDA tartalom biztos hogy kevesebb a napi szükségletnél.
2018. okt. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!