Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 14/L vagyok és kb a napi...

14/L vagyok és kb a napi étkezésem egy tányér levesnek tesz ki, az utóbbi 3 hónapban vmiért egyre kevesebbet eszem és ha az ételre gondolok hányingerem van. Anorexiás nak nemhiszemmagam. De mitől lehet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 01:49
1 2
 1/20 anonim válasza:
7%
ez nem anorexia. az anorexiások nem a kajától undorodnak, hanem tényleg a tükörbe nézve kövérnek hiszik magukat, és folyamatosan fogyni akarnak. a tiéd valami más betegség, egyik spanomnak is hasonló problémája van. két dolgot tudok ajánlani. menj el orvoshoz, talán lesz valami... vagy pedig szívj füvet, és akkor biztos, hogy jobban leszel. az utolsó nem vicc
2011. márc. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

első hülye vagy, ne ajánlgass füvet egy gyereknek!!!!!!!!


kislány, te meg azonnal menj orvoshoz, ebben a korban fejlődik a szervezeted, ha most nem eszel, nem lesz megfelelő a csontrendszered, nem nősz olyan magasra, mint amilyenre rendes étkezés mellett lehetőség lenne, ráadásul a koplalás akár meddővé is tehet + akár a szívedet is tönkreteheti

2011. márc. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Első, nagyon hülye köcsög vagy, ne ajánlgass füvet egy gyereknek!! Az nem étvágygerjesztő! :(
2011. márc. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

05:28-nak igaza van. Ebben a korban különösen fontos, hogy egészséges, kiegyensúlyozott legyen a táplálkozásod, most alapozod meg a csontozatod, izomzatod felépítését, egészségét. Ha hiányosan táplálkozol - mert egy tányér leves nem sok hasznos tápanyagot tartalmaz! -, hamarosan komoly hiánybetegségekkel fogsz küzdeni, elszuvasodnak, begyulladnak, kihullanak a fogaid, hullani kezd a hajad, törni a körmöd, romlani fog a látásod, erőtlen, fáradékony, folyton ingerült vagy éppen apatikus leszel, a tested különféle belső fájdalmakkal fogja jelezni, hogy nagy baj van, jön a gyomor- és/vagy nyombélfekély, stb.


Próbálj meg naponta ötször enni valami keveset, de hasznosat: zöldséget, gyümölcsöt, tejterméket, húsfélét, rizst, olajos magvakat (dió, mogyoró, pisztácia stb.)kombinálva. Biztosan van valami, amit megkívánsz és legalább egy keveset meg tudsz belőle enni! Ha nagyon nem sikerül, mindenképpen orvosra van szükséged!

2011. márc. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

pedig meg kell próbálnod enni valamit

nem történt valami rossz dolog mostanában veled?

ha inkább a folyékony ételeket kívánod, akkor készíts krémleveseket (sajtkrém, brokkolikrém, fokhagymakrém) piritíott zsemlekockákkal, tojással

leveseből is a tartalmasabbaet egyed-zöldborsó, lencse, gulyás, zöldbab, gomba, pulykaragu, gyümölcs, krumplileves

főzeléket turmixold, így hígabb lesz olyan mintha levest ennél

turmixok-főleg banán

tejbegríz gyümölcsöntettel

és ha nem javulsz, menj el orvoshoz!

2011. márc. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de ez orvosi értelemben anorexia nervosa. Ez, a közhiedelemmel ellentétben, nem a hízástól való félelmet, hanem az étvágy elvesztését jelenti. Én is 14 éves voltam, amikor előjött. Ajánlom, hogy menj el orvoshoz (lehet, hogy a pszichológusnál kéne kezdeni), mert ennek mindig valami lelki (idegi, innen a "nervosa" elnevezés) oka van. Én például utáltam iskolába menni az osztálytársaim miatt, és ha nem ettem, akkor beteg lettem, ergo nem kellett iskolába menni. Minél előbb érkezik az orvosi segítség, annál jobb! Később nagyon sok problémád lehet ebből (emésztőrendszeri betegségek, szorulás, fekély, hajhullás stb...), az anorexiások 20 (!) %-a nem él 10 évnél tovább. Gyógyulást kívánok!

Az első idióta válaszoló meg sürgősen szálljon magába, hogy kábítószert ajánlgat egy kislánynak! Gondolkodj már, ember!

20/L

2011. márc. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló,teljes mértékben egyetértek,ugyanis 14 és 15 éves korom között teljesen ugyan ez volt a bajom.A köznyelv az anorexiát a kóros soványság azon részéről közelíti meg,amikor valaki azért nem eszik,mert fél,hogy kövér lesz...ez badarság.

Kérdező,nyomás a dokihoz!

2011. márc. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
amm első válaszoló köszi de a füvet egész életemből kiakarom hagyni!!mostánaba igaz történt velem egy ár dolog ami megrázhatott de sose voltam vmi nagy étvágyú+étvágyfokózó lekvár meg iylesmiket is ettem és az se használt, a leveseket utálom és nagyon kevés kaját eszem meg, gondolkoztam h elmegyünk orvoshoz is de amiket kaptam tőletek válaszokat mindenképp elmegyek még élni akarok sokáig!!
2011. márc. 5. 15:39
 9/20 anonim ***** válasza:
Nahát akkor sok sikert és jó egészséget hozzá! :) és sétálj és mozogj sokat a szabad levegőn, és sok gyümölcsöt egyél! Azért az orvos nem árt, mert lehet valami kis probléma a gyomrodban is! De ne izgulj, nem lesz semmi baj!! :)
2011. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
okés remélem is:D még együttest is akarok meg japánba menni*o*
2011. márc. 5. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!