Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Rozskenyeret ehet egy cukorbeteg?

Rozskenyeret ehet egy cukorbeteg?

Figyelt kérdés

Édesanyámról van szó,bent voltam vele az orvosnál mikor elmondták a teljes diétát 3 perc alatt és a rozskenyérre emlékszem is,de megnéztem a cimkét a kenyéren és azon búzaliszt is szerepel.

Holnap megy megint orvoshoz,ott még rákérdek,de ha nem jó akkor inkáb még ma beszerzek valahonnét egy másik kenyeret .


2011. ápr. 28. 08:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Elég szomorú hogy nem világosítják fel az embereket egy kicsit türelmesebben.

Egy cukorbetegnek ugye a szénhidrátokkal kell vigyázni. A szénhidrátoknak két nagy csoportja van, az egyszerű szénhidrátok(ilyen a fehér kenyér, az ÖSSZES!fehér lisztből készülő étel! , ilyen a kristály cukor, az édes keksz félék, a fehér rizs, minden ami finomított élelmiszer.)

A másik csoport, az összetett szénhidrátok, amelyek hosszabb időn keresztül szívódnak fel, a bennük lévő rostanyagok hatására.( ilyenek: pl a rozskenyér, de csak az a fajta, amelyik VALÓBAN teljesőrlésű rozsból készült. ilyet csak otthon tudsz sütni, mert amit általános üzletekben kapsz, az vagy csak fehér, azaz finomított rozslisztből van, vagy kevernek hozzá bármilyen más fehér, azaz finomított lisztet.) Tehát nehéz betartani a szabályokat egy cukorbeteg embernek, ehhez tanulni kell egy kicsit, akkor már jobban eligazodik az ember a sok bonyolult információk közt.

Javaslatom, vegyétek meg a " Cukorblues " című könyvet, nagyon sok hasznos információ van benne. Még egy nagyon fontos dolog, hogy nem minden igaz, amit a mai egészségügy állít a cukorbetegségről, és másról sem. Nem igaz hogy az embernek élete végéig gyógyszereket kell szedni. Ha van rá módod, légyszives olvasd el a Cenzúrázott Egészség c. könyvet is, és megtudod hogy miért vannak eltitkolva természetes módszerek, amik segíthetnek még egy cukorbetegen is?

2011. ápr. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Puff, természetes módszerekkel gyógyítani, hülyeség. Sima biológia, hogy nem lehet. Az orvosok dolgoznak a gyógyításon és ennyi, addig kezelhető.

A kérdezőnek meg ajánlom a szénhidráttáblázatokat, kérdezd meg anyukádat hány gr szénhidrát diétára állította be az orvos, és hamar meg lehet tanulni mibe mennyi van :) H

Cukorbeteg ehet bármit, csak sok minden nem ajánlatos, mert felviszi a cukrot, a mennyiség a lényeg!

2011. ápr. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Másodiknál a pont. Mindent lehet enni, mértékkel. (Persze ezt nem úgy értem, hogy kristálycukrot kanállal a tasakjából.) Tehát nem tilos a fehérkenyér sem (igaz, van jobb is), de a szénhidrátmennyiséget ki kell számítani és figyelembe venni. Az unokatesóm is cukorbeteg régóta, a szakmunkás fizetéséből nem telik teljes kiörlésű meg hasonló cuccokra, mégis kordában tudja tartani a betegségét.

[link]

Itt találsz hasznos dolgokat, és táblázatot. De nagyon fontos, hogy amit megveszel, azon nézd meg a szénhidráttartalmat (a csomagoláson).

Egyszóval: ehet anyukád a kenyérből, csak figyeljetek a mennyiségre.

2011. ápr. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

ui: a Cenzúrázott egészség meg egy jó kis propaganda anyag. Egy dolgot felejtenek ki belőle: minden, amit leírnak, igaz azokra a vitaminokra, amiket természetes formában, a táplálékból veszel magadhoz. A mesterséges vitaminokra viszont nem igaz: a vivőanyagok felhalmozódnak a májban, ráadásul néhány vitamint túl lehet adagolni, ami súlyos károsodást okozhat.

Csak egy példa:

[link]

Régebben volt egy cikk, amiben pont a nagy dózisú multivitaminok hatásairól írtak, sajnos azt nem találtam meg.


És... a cukorbetegség nem múlik el a C vitamintól. (Meg másiktól sem.) Még akkor sem, ha Lenkei ezt állítja.

Ellenben súlyos, életveszélyes állapot, kóma alakulhat ki rövid távon, ha a vércukorszint elszáll, + a cukorbetegség egyéb szövődményei hosszú távon (ha nem kezelik megfelelően): érszűkület, amputáció, vakság, soroljam?

2011. ápr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

22-es cukrot mértek nála,azóta diétázik és gyógyszert is szed rá sokkal jobban néz ki,majd holnap kiderül,mennyit javult a vércukra.

Mindenesetre sokkal többet eszik mint előtte,igaz kis adagokban.

2011. ápr. 28. 10:05
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Az elsőnek üzenem, mint cukorbeteg,hogy igenis lehet a boltban kapni a Tescoban szoktam venni teljes kiőrlésű rozskenyeret, aminek fekete a színe és 5 fél centis szelet tesz ki 1 kilót. 230 ft körül van és lehet kapni.
2011. ápr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Voltam pékségben,cukorbbetegneknek való kenyeret kértem és rozskenyeret kaptam,azt mondták sok cukorbeteg vásárolja azt a fajtát így én is megvettem nyugodtan.
2011. ápr. 28. 16:07
 8/13 anonim ***** válasza:

Kár hogy még nem értetek meg azokra az információkra amiket leírtam. Tudom, és meg is értem hogy ma még ezek az infók teljességgel hihetetlennek bizonyulnak, hiszen évtizedeken keresztül sulykolták belénk azokat a tanokat amik még mindig nagyrészt érvényben vannak.

A cukorbetegség, és sok más egyéb betegség diagnosztizálásánál a hagyományos orvoslás azt az egy kiindulási pontot vizsgálja, hogy MI OKOZTA???? a betegséget. Ha így gondolkodnak, akkor ebből egyenesen a gyógyszeres kezelés következik, senkinek nem jut eszébe megkérdőjelezni ezt a módszert, hisz az orvos elvileg tudja a dolgát.

Azt viszont elfelejtjük, hogy nem csak ez az egyetlen kiindulási pont lehet egy betegség kialakulásánál, lehetnek más elgondolások is, lehet hogy teljesen más megközelítésből kéne vizsgálni a dolgokat.

Mi van akkor, ha nem valami, hanem mondjuk VALAMINEK A HIÁNYA okoz problémát. Ilyen hiány lehet mikro-tápanyagok hiánya, főleg ha figyelembe veszünk tudományos kutatási eredményeket, melyek arra hívják fel a figyelmünket, hogy manapság az elfogyasztott élelmiszerek útján már rég nem lehet hozzájutni a kellő mennyiségű vitaminhoz, és ásványi anyagokhoz. Csak egy példa: a káposzta, 1960 óta elvesztette vitamintartalmának 95!!!!! %-át, ugyanígy a tej, és még sok mezőgazdasági terményünk. Nem beszélve a messzi külföldekről, hosszú hajóutakon ideszállított gyümölcsökről, amikben már NINCS semmi sem a létfontosságú vitaminokból. Ezért úgy gondolom, hogy jobban jár az az ember, aki gondolkodik, és jó minőségű táplálékkiegészítővel megpróbálja pótolni a vitaminokat, mert ezek létfontosságú anyagok az egészség megőrzése területén. Még akkor is jó megoldásnak számít, ha sokan azt hiszik hogy ezek a mesterségesen előállított vitaminok csak másodrangú anyagok.

Itt hatalmas félreértések szoktak lenni, nagyon röviden segítek ezeket a félreértéseket eloszlatni.

A vitaminok ÉLELMISZEREK, semmi különös, éppen olyan fontosak a számunkra mint pl. a víz, tehát ezek nélkül nincs élet. Csak annyi a különbség, hogy sokkal kisebb mennyiségekre van szükségünk belőlük, mint a rántott húsból, vagy bármilyen más ételből. A nevük-mikro-tápanyagok is ezt mutatja.

A vitaminokhoz hozzájuthatunk az élelmiszerek útján, ez a legtermészetesebb módja. Csakhogy épp most írtam le, hogy a mai világban nagyon silány ezek állapota, ezért az ember ilymódon már nem kapja meg a számára elégséges mennyiséget sem.

A második mód, amikor gyümölcsökből, növényekből kivonják ezeket az anyagokat, ez egy eléggé drága eljárás segítségével valósítható meg, ezért ezek a vitamin-készítmények horribilis áron kaphatóak, nincs belőlük sok.

A harmadik, (és sokak által vitatott, téves nézeteken alapuló) módszer, amikor nagy mennyiségben rendelkezésre álló növények, mint a gabonafélékből állítanak elő, a természet munkáját lemásolva, cukorral történő erjesztés folytán pl. C-vitamint. Ennek a módszernek rengeteg előnye van, mint az pl. hogy nagy mennyiségeket lehet viszonylag olcsón előállítani, ami sok, kevesebb pénzzel rendelkező ember számára is elérhető, és ami a lényeg, hogy ugyanúgy TERMÉSZETES anyagot tartalmaz mint a kivont vitamin.

Aki olyat állít, hogy pl. a C-vitamin lehet "szintetikus", az vagy direkt félre akar vezetni, vagy annyira tudatlan, hogy nincs tisztában a fogalmak jelentésével.

Még egy dolog. Aki nem tanult behatóan a vitaminokról (általános orvosi tananyag nem tartalmaz a vitaminokról semmit sem!)az nem tud neked segíteni abban, hogy pl. miért nem egészséges még a nem cukorbetegeknek sem a fehér kenyér, nem tudja, hogy abban semmi olyan tápanyag nincs, amit a szervezet javára tudna hasznosítani.

Sok esetben még a pékségek dolgozói is csak sejtik, hogy mi van egy-egy termékben, nemhogy világos választ tudnának adni arra a kérdésre hogy miből készült az adott áru.

A cukorbetegség is egy HIÁNY-ÁLLAPOT!!!!!

Megfigyelések, és kísérletek alapján egy előrehaladott állapot vitamin-hiány téren, mert a vitamin-hiánynak vannak fokozatai. Amikor valaki még fiatal, vagy még nem olyan nagy mértékű ez az állapot, akkor még csak fáradékonyabb mint azelőtt, kisebb légúti betegségeket "elkap" néha, néha fáj a feje, kisebb izületi problémákkal küzdhet.

Amikor már hosszabb időn keresztül nem jut hozzá a szervezet a szükséges mikro-tápanyagokhoz, akkor már szép lassan kialakulhatnak olyan betegségek, amelyek már bizony megkeseríthetik a mindennapjainkat, elkezdünk gyógyszereket szedni rájuk, majd csodálkozunk hogy egyre több bajunk lesz, többek közt depresszió, pánikbetegség, hisz nem úgy tudunk teljesíteni az élet területein, ahogy az egy egészséges embertől telik, és természetes velejárója az egészségnek, hogy az ember boldog, és örömmel teszi a dolgát.

Az a meglátásom, hogy ettől a boldogságtól elég messze kerültünk, mert nem a jó irányba haladunk. Változtatni, változni kéne, igaz ezt sokan már megtettük, de még nagyon sok pozitívan gondolkodó emberre van szükség ahhoz, hogy ez a mai sanyarú helyzet, úgy az egészségügyben mint a politikai életben meg tudjon változni, felépülhessen egy olyan új világ, ahol az emberek szabadon dönthetnek arról, hogy milyen módszerekkel szeretnének gyógyulni, vagy megőrizni a meglévő egészségüket.

Én rátaláltam már erre az útra, úgy érzem hogy egészséges vagyok 50 évesen is, a családomat is bevontam ebbe a gondolkodásba, és működik. Tudatosan válogatjuk meg az ételeinket, természetesen szedjük a Lenkeis vitaminokat, mert tapasztaljuk az áldásos hatásukat, felesleges vitákkal nem terheljük magunkat, itt jegyezném meg, hogy senkit sem akarok meggyőzni, hisz nem vagyok fanatikus Lenkei-hívő, ugyanannyira tartok más, terápiás értékekkel bíró vitamin-készítményeket, és más természetes egészség-javító módszereket, amik valós tudományos munkán alapulank. Nem hiszek semmiben vakon. Csak a saját tapasztalataimnak hiszek, és mivel már volt szerencsém találkozni GYÓGYULT !!! cukorbeteggel, aki vitaminok hatására gyógyult meg, ezért próbáltam egy kis tájékoztatást adni, hátha valaki veszi a bátorságot, és megpróbálja a saját kezébe venni a sorsát.

Mindamellett sosem mondanám hogy hagyja abba a gyógyszerei szedését, ez nem az én asztalom, az orvosa nyilván tisztában van vele hogy miért írta fel ezeket. Viszont azt tudni érdemes, hogy a vitaminokat szedheti bárki, az is, aki többféle gyógyszet szed, (kivétel a vérhigítók) mert ezek nincsenek kölcsönhatásban egymással. Aztán később úgyis meglátja hogy tudja-e csökkenteni a gyógyszer-adagját.

Mindenkinek szép napot!

2011. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen vitaminokat szedek cukorbetegként, és nem változott az adagom! A hasnyálmirigy műkődésést nem lehet rábírni vitaminokkal! Ami leállt az leállt.
2011. ápr. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. Amikor diagnosztizálják, főleg a 2-es típusút, akkor az orvos még fel is hívj a afigyelmet, hogy sok mozgás, diéta és ha javul az állapot, akkor nem kell a gyógyszert szedni, különösen az elhízás miatt kialakult cukorproblémánál.

Amikor azonban ez sem segít, lásd én, aki eddig is 062 cm-el 58 kiló voltam, most 53 vagyok és mégsem múlt el , gyógyszert kell szednem..

2011. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!