Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan hizzak, hogy ne legyek...

Hogyan hizzak, hogy ne legyek ennyire sovány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!19 éves vagyok,160 cm,44 kg.Allandoan csufolnak,hogy milyen sovány vagyok,nem telik el nap,hogy ne jegyezné meg valaki,hogy miért nem hizok már egy kicsit,olyan vagyok mint egy gebe.Pedig eszem rendesen.Már probáltam azt is,hogy állandoan ettem,még akkor is,ha nem kivántam,de nem hiztam,csak a gyomrom fájt tole.

Miért nem tudok hizni?Mit tegyek,hogy felszedjek pár kilot?


2011. máj. 8. 00:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is ugyaniylen cipőben járok, bár én még vékonyabb vagyok, hisz 165 cm vagyok és 42 kg 18/L... nekem se segített semmi
2011. máj. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy pajzsmirigy problémád van. 2 féle pajzsmirigy gond van, az egyikkel, hízol, és nem tudsz fogyni, a másiktól sovány vagy, és nem tudsz hízni. ha ennyire zavar, a háziorvosod simán kivizsgál. amúgy a jódbevitel helyreállítja úgy tudom.
2011. máj. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szia!Az a legidegesitobb,hogy állandoan azt mondják,hogy miért nem eszem rendesen,meg,hogy milyen gebe vagyok.

A beszolások miatt már utálok tukorbe nézni vagy bárhova menni.

2011. máj. 8. 00:28
 4/10 A kérdező kommentje:
Szia!Nincs pajzsmirigy problémám.Voltam háziorvosnál.Azt mondta,hogy szedjek B12 vitamint,de semmit nem hiztam tole.
2011. máj. 8. 00:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A B 12 vitamintól nem közvetlenűl hízól hanem étvágygerjesztő! Egyébként a tömegnövelés néhány tikta egyrészt az hogy jól reggelizél és sűrűn egyél, érdemes sokat nassolni és kb. 3 óránként étkezni, persze nem főtételre gondolok de amikor nem ebéd vagy vacsora időben esik a 3. óra akkor egyél gyümölcsöket, szendvicseket, péksütiket, csokit meg stb., egyél sokat este is! Az ételek amikben sok kalória van az pl. a banán, 300 K.kalória, ennél egy gondolatnyit kevesebb van mondjuk egy snickersben ami szintén elég kalóriadús, az átlagos csokik nem annyira hízlalóak mint hinnénk, de azért van bennük, sok kenyér meg sok sok gyümölcs, a gyümölcs tévesen nem fogysztó kaja, persze már amelyik, elég sok energiát tartalmaznak! Egy átlagos ebéd kb. 800 K.kalóriát tartalmaz, egy átlagos nőnek kb. 2.000-re van szügsége, neked valószínüleg több, én például egy 25 éves 67 kilós srác vagyok, 175cm, nekem elvileg 3.000 kéne, edzés mellet, már amikor megyek 3.500, ezt mondta nekem a dietetika tanárnőm az egyetemen, márpedig 4.000-től sem hízok ha nem edzek, amikor rászánom magam és elmegyek pár alkalommal akkor nagyon meg jön az étvágyam(egyébként ez lehet hogy neked is megoldás lehet) és naponta akár 5-6.000 Kkalóriának megfelelő táplálékot veszek magamhoz és még így sem hízok, pedig egy kemény edzés kb. 500 Kkalória többlett fogyasztást jelent! De legalább az izomzatom úgy gyarapodik mintha szteroidokat szednék, 3 kiló száraz izom tömeget is felszedek 8 edzés alatt, azaz kb. 3 héten belül, egyébként 59 kilóról kezdtem! Valamilyen fajta edzést ajánlanék neked, mert lehet hogy úgy megjön az étvágyad hogy többet fogsz enni mint amennyit elégetsz! Azért nem kell aggódnod hogy csak az izomzatod nőne mint nekem mert te nő vagy és azért máshogyan működnek a dolgok bennünk :)
2011. máj. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom:S Talán nézz utána valami dietetikusnak. Sok hozzád hasonló van, és biztos van rá valami szuper módszer :) A beszólásokkal, meg ne törődj ! Én duci vagyok, megértem miről van szó :( Nagyon nehéz fogyni is, és néha hízni is.. kemény munka :/
2011. máj. 8. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 00:57-es válaszolo.Nagyon koszonom a sok tanácsot,megfogadom.
2011. máj. 8. 01:46
 8/10 A kérdező kommentje:

En nem is látom magam annyira soványnak,csak amikor állandoan megjegyzik az tényleg betesz az onértékelésemnek.Azért nem mondják,hogy undoritoan sovány vagyok,de az állando kritizálás azért rosszul esik.

De igazad van.Nem az a fontos,hogy másoknak megfeleljunk,hanem,hogy mi maguk érezzuk jol magunkat a borunkben.Aki másokat kritizál,annak igazábol saját magával van baja.

2011. máj. 8. 01:51
 9/10 anonim ***** válasza:
bölcsen beszéltél :)
2011. máj. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D
2011. máj. 8. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!