Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennétek a Csendes-Óceán...

Ennétek a Csendes-Óceán északi részéből származó lazacot?

Figyelt kérdés
A japán katasztrófából származó rádioaktív szennyezettségtől tartok. Megalapozott? Szerintetek vizsgálják ezeket az élelmiszereket rádioaktivitás szempontból?
2011. máj. 28. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmilyen halat nem ennék. Az ipari forradalomóta telelocsolják a vizeket olajjal, vegyszerekkel, radioaktíc ipari hulladékkal, hormonokkal, antibiotikumokkal... én az ebbe áztatott halat nem szeretném köszönöm. Se tengerit, se édesvizit. :P
2011. máj. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a Balti-tengerben fogott halakat nem szabad enni mivel azokba 20* annyi a nehézfém.

Az óceánban fogottakkal nincs baj.

2011. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Smartguy86 ***** válasza:

Arról hallott már az első, hogy öntisztulás? Egy akkora víztömegben, mint egy óceán, nehogymár kimutatható legyen a hormon és antibiotikum szint...


Radioaktív sugárzásból meg 1000x többet kapsz úgy, hogy szimplán csak létezel a szárazföldön.

2011. jún. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyon örülnék olyasvalaki válaszának, aki valami megbízható forrásból hallott, olvasott valami konkrét tényt esetleges radioaktív szennyezettséggel kapcsolatban.
2011. jún. 2. 22:05
 5/5 anonim válasza:

Egyáltalán nem buta kérdés.Én például nem ennék nagyon egyáltalán tengeri halat. Sajnos annyira szennyezzük a vizeinket, hogy jobban járunk ha inkább nem. De a fagyasztott tengeri dolgok csomagolására rá van írva hol halászták. Tudom, hogy nem mai kérdés, csak most jött szembe és érdekel a téma.


[link]

2018. jún. 24. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!