Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hasnyálmirigy gyulladás...

Hasnyálmirigy gyulladás esetén milyen étel recepteket tudtok ajánlani? Tudom zsíros, fűszeres ételek kilőve

Figyelt kérdés
szeretnék a kedvébe járni a páromnak valami finom ételel de nemtudok semmilyen receptet ami egézséges és még finom is. help!
2011. júl. 25. 20:37
 1/5 anonim válasza:
Igaz nem ugyanaz, de nekem epekövem volt, több hétig diétáztam, úgy, hogy közben szoptattam, nem tudom, hogy megfelel-e a hasnyálmirigy gyulladásos diétának, de leírom. A párom által készített volt a kedvenc: pulyka mell vékonyra szeletelve, krumpli, répa, nagyon pici vegetával megszórva. Sütő zacsiba be és kb 40 perc alatt megsült. Amikor kész volt natúr joghurtot csurgattam rá egy keveset. Tudom, hogy ez nem rántott szelet, krumpli pürével :) de a lehetőségekhez képest...
2011. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

???

Tudomásom szerint akut hasnyálmirigy-gyulladás esetén kórház, nulla bevitel szájon át, gyomorszonda, és megfelelő időben ún. jejunális táplálás (a vékonybélbe levezetett tápszondán keresztül).

Mindenképpen a párod kezelőorvosát kérdezd ki részletesen, és ne idegenektől érdeklődj a neten, akiknek nincs sem megfelelő rálátásuk/tudásuk, sem a párod konkrét esetével és kórtörténetével kapcsolatos ismereteik.

2011. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Túl van már mindenen és otthon van volt kórházban is csak valami meglepitt szerettem volna. Nem vagyunk hülyék h ilyen betegség esetén nem viszem dokihoz. és csak kisebb gyulladása volt mert infuziót kapot és nem ehetet meg nem ihatot. ennyi volt szerencsére.
2011. júl. 26. 21:43
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2011. júl. 26. 21:44
 5/5 anonim válasza:
Szia tudom már régi kérdés de azóta hogyan táplálkozik? Diétát tartani kell évekig?
dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!