Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miben más a Lenkei-vitamin...

Miben más a Lenkei-vitamin mint a gyógyszertári?

Figyelt kérdés
Kérnék tapasztalatokat olyanoktól, akik szedik.
2011. aug. 4. 05:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Én és a családom már 8 éve szedjük a Lenkei Közepest, és csak jó dolgokat tudok elmondani vele kapcsolatban. Azóta is folyamatosan szedjük, kisebb nagyobb változtatásokkal. Ez azt jelenti, hogy mindig kipróbáljuk az újdonságokat is, mert amellett hogy az ember szed egy kiegyensúlyozott multivitamint, azzal csak azt éri el hogy az alapvetően fontos tápanyagokat megkapja. Ezért kislányomnak is megpróbáltuk a Folsavat adni mert menstruációja eléggé fájdalmas volt régebben, és tényleg segít ez az anyag, mert mióta szedi,(három-négy naponta egy kapszulát) azóta észre sem veszi hogy megjön neki.

Úgyhogy összességében nagyon jónak tartom, hogy hozzá lehet jutni ehhez a vitaminhoz, mert nélküle régebben elég sokféle problémával küzdöttünk. Mára ezeket mind elfelejtettük már.

2011. aug. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
74%
Elnézést kérek, a lényeg lemaradt: annyiban más, hogy jóval nagyobb mennyiségeket tartalmaz a vitaminokból, mint egy gyógyszertári vitamin készítmény, és komplexebb az összetétele is.
2011. aug. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Biztos, hogy kell a szervezetünknek ez a "jóval nagyobb" mennyiségű vitamin?????? Szerintem nem. Én egy felkapott dolognak tartom. Mindenhol azt olvasom, hogy nem jó a túlzott vitaminbevitel, attól is lehet mérgezést kapni. Arról nem is beszélve, hogy rettentően drága. Ugyanezeket megkapod sokkal kevesebbért is. Én arra törekszem, hogy változatosan együnk, sok gyümölcsöt, zöldséget. A lányom nagyon ritkán beteg (akkor is max nátha), pedig semmilyen plusz vitamint nem adok neki.
2011. aug. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Smartguy86 ***** válasza:
86%

Vitaminmérgezést csak zsíroldékony vitamintól lehet kapni, mivel a vízoldékonyak kiürülnek a vizelettel - ezért színezi el a nagy adag B-vitamin a vizeletet.


A kereskedelmi forgalomban kapható vitaminkészítmények nem tartalmaznak akkora dózist semmiből, amivel akár a felét el lehetne érni a mérgező értéknek.


Másfelől: a tömegtermelésben termesztett zöldségek és gyümölcsök vitamintartalma jóval alacsonyabb, mint a tömegtermelés megjelenése előtt. A napi ajánlott vitaminbeviteli dózis csak azt jelzi, hogy mennyit kell bevinni, hogy ne legyen hiánybetegségünk, de arról nem adnak tájékoztatást, hogy mennyi lenne az ideális bevitel.


A vitaminok ráadásul napról napra megújítandók, mivel ürülnek és felhasználódnak. Főleg egy sportoló esetében, aki izzad! De aki nem sportol, az is folyamatos pótlásra szorul, és ha egyhangú az étrendje, akkor megjelennek a hiánytünetek. Ezek sokszor nem is egyértelmű tünetek, csak fáradtság, kedvtelenség, étvágytalanság formájában jelentkeznek....

2011. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

81%-nak: azt írod, mindenhol arról hallasz, hogy árt a sok vitamin. Szerintem ezt csak olyan forrásokból hallod, amelyek a gyógyszeripar tollából származnak. (Ide tartozik ma még a legtöbb orvos, hiszen pont ők azok, akik a vitaminokról semmit sem tanulnak az orvosin, mert nem is kell nekik ezzel kapcsolatban semmit sem tudniuk. Az ő feladatuk hogy a gyógyszereket írják fel, nem az, hogy természetes anyagokat reklámozzanak.) Az, hogy kell-e ez a sok vitamin, ezzel kapcsolatban elolvashatnád a Gödöllői Agrártudományi Egyetem kutatóinak vizsgálatáról szóló 1990-ben készült tanulmányt, miszerint megvizsgáltak 1960-hoz képest 1990-ben terményeket, és arra jutottak, hogy ez alatt a 30 év alatt a termények tápanyagtartalmának 95%-a elveszett. Ez azt jelenti, hogy 1960-ban ha megettél egy fej káposztát, és akkor azt 100%-nak vesszük, és megettél volna 1990-ben is egy fej káposztát, akkor 1990-ben az a káposzta már csak 5%-nyi tápanyaggal rendelkezett. Azóta eltelt még 20 év. Mit gondolsz azóta javult, vagy csak romlott a helyzet ezen a téren? Megmondom neked. 1990. óta sokszorosára nőtt azon vegyszerek, műtrágyák, rovarirtó szerek használata a mezőgazdaságban, amelyeket már 1990-ben is használtak, kimerültek rég a talajaink, azonkívül nem hiszem hogy nem hallottál róla, hogy az élelmiszeripar is megtesz mindent, hogy még attól a maradék kis 5%-tól is megfossza a terményeket, amiket talán még tartalmaznak. És még nem beszéltem arról, hogy amikor te megveszed a zöldségesnél azt a káposztát, hazaviszed, valószínű hogy nem nyersen eszed meg, további tápérték-romlást idézel elő, amikor megfőzöd, sütöd, rántod, grillezed ezeket.

Szóval egyáltalán nem biztos hogy hülyeség pótolni a hiányzó vitaminokat. Ezeket használja nap-mint nap a tested ahhoz, hogy meg tudjon újulni.

A kislányod hála Istennek még egészséges, hiszen a gyerekek szervezete még tele van éltető energiával. De ha hosszú évekig nem kapja meg a silány ételekből a napi vitaminszükségletét, akkor majd nem lesz ez mindig így.

A vitamin-hiány nem két nap alatt teper le, hanem szép lassan az állandó hiány miatt kialakulnak az ér-betegségek, ugyanis az erek rugalmasságához is a C-vitamin a legfontosabb eszköz. Elgyengülnek a csontok, törékennyé válnak, mert nem kapnak elég D-vitamint, kalciumot, C-vitamint. Különféle bőrbetegségek keletkeznek, mint az ekcéma, mert hiányzik az A-vitamin, az E, és a bőrgyógyász a veszélyes májkárosító tablettákat és krémeket írja fel, mert nem ismeri a vitaminok "gyógyító" tulajdonságait. Jön a magas vérnyomás mese, a koleszterin mese, ezek mind jó alibik a gyógyszeriparnak, hogy megvetesse velünk az ezek kezeléséhez szükséges tablettákat. Ma már 13 éves tiniknek is felírják ezeket. Nem beszéltem még az antidepresszánsokról. B-vitamin hiányában egy ember eléggé elhagyatott állapotba kerülhet, rémísztően hasonlóba, mint mikor azt mondják, hogy depressziós valaki. Vajon miért a veszélyes drogokat adják ezeknek az embereknek, gyerekeknek, ahelyett hogy a veszélytelen, tápláléknak számító vitaminokat adnák? Neeeem! Inkább azt híresztelik, azt hintik el a köztudatban, hogy a vitaminok veszélyes anyagok, túl lehet adagolni őket!

És sajnos vannak sokan akik ezt el is hiszik, és ezzel szemben vakon beszedik a sok kőolajból készült halálos mellékhatásokat is okozó gyógyszereket.Gratulálok! Ezt jól kifundálták. Csakhogy ma már sokan vagyunk akik nem hiszünk nekik, saját magunk kezébe véve az egészségünket, szépen rendbe hoztuk azt.

Kérlek, hogy amíg magad nem próbáltad, addig másokat se beszélj le róla, mert így nem vagy hiteles.

2011. aug. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%
Mi a bizonyíték arra, hogy a Lenkei vitaminban az van, amit írnak róla?????? Te is vakon hiszel mindenben, vagy bevizsgáltatod, mielőtt szeded????
2011. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
A bevizsgálás az illetékes hivatalok feladata, és nem az enyém. Nyilván megtették ezt, ha ezek a vitaminok még mindig a piacon lehetnek. Próbáltunk azelőtt másféle, gyógyszertárakban kapható vitaminokat szedni, de azoktól semmi változást nem éreztünk, akkor még nem tudtuk hogy miért. 8 év után már teljes biztonsággal kijelenthetem, hogy a Dr Lenkei vitaminok többszörösen bizonyították hatásosságukat. Ha nem vitamin, hanem valami más lenne bennük, akkor az a "más" az, ami segített egy csomó eü-i problémánk megoldásában, úgyhogy aggodalomra semmi ok, szerintem nem mérget kevert bele a doktor úr.
2011. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 pegazusi ***** válasza:
100%

én nem igazan bíztam benne,de mikor a húgom 12 éve tartó ekcémáját elmulasztotta 3 hónap alatt a közepes csomag, nos akkor elkezdtem jobban érdeklődni a Lenkei cuccok iránt. Jómagam most az Alap Prémiumot szedem immár 2 éve + egy kis C-vitamint.Nagyon jó, energetizál úgy érzem, legalábbis jól bírom a napi 15kmes futásokat:)


Persze sok negatív véleményt hallani ezekről a termékekről, de én azt gondolom, hogy mindenki tegyen egy próbát és utána ítéljen. Pl. a húgomnak bárki bárhogyan is szapulná ezeket a termékeket, -azt hiszem érthető-, hogy nem venne róla tudomást. Neki az egész életminőségét megváltoztatta.

2011. szept. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Kedves előző, örülök hogy a húgod is rendbe jött.
2011. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 pegazusi ***** válasza:
köszönöm szépen. Jómagam is így vagyok ezzel:)
2011. szept. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!