Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az hogy az emberek...

Miért van az hogy az emberek egy túl súlyos embert jobban elfogadnak mint egy anorexiás embert?

Figyelt kérdés
2011. aug. 5. 13:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Én is azt tapasztalom hogy akik ducibbak azok életvidámabbak, nem érdeklik hogy kövérnek tartják őket, van egy pár barátnőm akik ducik de kb észre se veszed rajtuk hogy zavarja őket. Ha pedig őket nem zavarja, akkor engem se. Az anorexiások meg ugye attól "nyavalyognak" hogy biztos kövérnek látják őket, meg "biztos azért néznek meg az emberek mert kövér vagyok". Ismerek valakit akinek annyira tökéletes az alakja, hogy csak lesek, miközben ő meg fogyózik mert hogy kövér. Igaz nem anorexiás, de lassan már az lesz ha így folytatja.


Mondjuk én ilyenkor elgondolkozok azon, hogy ha az anorexiások azt hajtogatják milyen kövérek, akkor ezzel mennyire megsértenek egy másik felet aki húsosabb, vagy aki tényleg kövér, mert ha ő magáról azt hiszi hogy kövér, akkor az aki tényleg az, az mit mondjon?

A fentebb említett ismerősömnek is mondtam egyszer hogy ha te kövérnek érzed magad akkor szerinted én mi vagyok? 171 cm, és 55kg az illető. Azt mondta hogy én normális vagyok, én meg: wtf?! Ugyanis én vagyok 170cm, és 69 kg.

Nem értem.

2011. aug. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. aug. 5. 14:17
 13/26 anonim ***** válasza:

Hellóka! Túlsúlyosoknak baromi nehéz. Ha nem olyan a környezeted, ami elfogad, akkor folyamatosan bántani fognak. Én ilyenbe nőttem fel, anyukám piszkált elég durván, olyanokat mondott, hogy "aki kövér, az értéktelen". Ugye azt mondják, hogy akinek sokat mondják, hogy sz*r az előbb utóbb elhiszi. Ennek a következménye, hogy 1éve küzdök bulímiával, és 2hónapja anorexiával. Ha anorexiás vagy, az a távolabbi környezeted számára nem észrevehető, de barátaidnak nagyon nehéz lesz. Páromnak nap mint nap harcolnia kell azért, hogy egyek.

A normális az lenne, ha az emberek elfogadnák, hogy mit adott az élet, és nem bántanák sem egymást, sem magukat. Rengeteg ducibb ember azért depis, mert szidják, sok kórosan sovány meg mert gúnyolják. Nem kell megfelelni az ostoba nyugati elvárásoknak. Ne járjatok úgy, ahogy én.

Üdv: egy anorexiás.

2011. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert több a túlsúlyos ember, mint az anorexiás! Meg a túlsúly akár a jólét jeleként is felfogható... (bár szvsz ez hülyeség)
2011. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, milyen helyen vagy. Én átlagos testalkatú vagyok, max. 5 kiló felesleg lehet rajtam, de lehet sokat mondok.


A munkahelyemen a legtöbb nő túlsúlyos, vagy erősebb csontozatú, és az első naptól kezdve utálnak azért mert én vékonyabb vagyok náluk. (micsoda szemtelenség! Fiatal és csinos! A kis szemét!)


Persze ettől még kisebb az étvágyam, szóval nem sok választ el attól, hogy ez a még egészségesen leadható 5 kiló is eltűnjön és akkor azután már nem lesz akkora élmény a fogyás. :(


De ha csupa afrikai éhező testalkatú barbie-baba mellett dolgoznék, lehet hogy azért néznének ki, mert vaskosabb vagyok náluk. (vagy undorból vagy irigységből, vagy csak azért mert merek enni, ki tudja, én ezt nem érthetem)


Szóval környezettől függ, de az anorexiásokkal én sem vagyok kibékülve. Talán azért sem, mert tudom milyen szegénység miatt éhezni. És rohadt idegesítő, hogy mások meg direkt kidobálják az ételt, és nem becsülik meg a testüket és azt, hogy étel kerülhet az asztalukra. Egyeseknek ez kiváltság.


Nem azt mondom, hogy mindenki zabálja fel a fél McDonaldsot és hízzon 130 kilósra (mert még a gondolattól is rosszul vagyok, hogy kövér legyek), de a testnek szüksége van "üzemanyagra" a működéshez, és a minőségi táplálékot meg lehetne igazán becsülni. (ki tudja, összeomlik a világgazdaság és nem lesz ez se, akkor majd leshet mindenki, mert akkor se lesz kaja, ha már akarna enni)


A anorexiások biztosan tudják (ha tanultak valaha biológiát) hogy ez lassú öngyilkosság. Könyörgöm! Aki ennyire nem akar élni, annak rendelkezésére állnak gyorsabb módszerek is.


Ugyanezt tudom mondani a kórosan elhízottaknak is, hiszen az is ugyanilyen életveszélyes dolog.

Nem látok különbséget a két oldal között.

2011. aug. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

"az emberek", "túlsúlyos ember" "annorexiás ember". Ezek miatt nem lehet pontos választ adni. A baj az, hogy azt feltételezed, hogy valakinek a súlya, illetve az "anorexiás ember" esetében a betegsége (ha itt valóban betegségre gondoltál és nem arra, hogy valaki csak vékony) kivétel nélkül meghatározza azt, hogy mennyire fogadják el az emberek.

Ez függ attól, hogy milyen a viszonya az illetőnek saját magával (elfogadja-e magát vagy sem) (ha anorexiás, akkor valószínűleg nincs jóban magával), illetve milyen emberek vannak körülötte. Az, aki magával nincs jóban, illetve befolyásolható, az hajlamos magára venni a negatív kijelentéseket, és elfogadhatóbbá válni a környezet számára, még ha az mondjuk nem is feltétlenül jó saját maga számára (anorexia). Aki jóban van magával, azzal sokkal jobb és könnyebb együtt lenni, függetlenül a testsúlyától, mivel nekem személy szerint nem az jut eszembe róla, hogy rosszul érzi magát a környezetemben.

2011. aug. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
0%

Egyszerü a válasz...

Az anorexiás nő undorító, a férfiak szerintem nagyon nagy része azt mondja h inkább legyen rajta +kiló mint kevesebb.

Persze a nagyon kövér se jó. De az meg egy olyan 90kg felett van.

2011. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a válaszokat, sokat segíthetnek még :)
2011. aug. 9. 14:30
 19/26 anonim ***** válasza:
Előző. Az anorexiás nem undorító, hanem BETEG. NEM UGYANAZ!
2011. aug. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát egész életemben bántottak a túlsúlyom miatt és elhiheted nem volt leányálom. Valóban a vidámság mögé próbáljuk sokan rejteni a fájdalmat, el nem fogadtam magam és próbálok megszabadúlnia túlsúlytól de ettől még az élet nem áll meg és ki kell használni minden percét. Szwerintem mindkettő betegség, az egyik önértékelési problémából ered, a másik is lehet szintén pszichés. Engem kicsinek elhízlaltak, onnan lefogyni már nagyon nehéz. Az anorexia a másik oldal, a beteg agya más képet vetít ki a tükörre és az kövérnek látja magát. Egyik sem egészséges.Valóban mint az előttem lévők írták, általában vidámabbak vagyunk, igyekszünk pillanatnyilag elfogadni a dolgot, de azért jól nem érzem magam a bőrömben, míg ahány anorexiásat ismertem, az valóban befelé volt fordulva. Ha te mosolyogsz, jó kedvű vagy megpróbálsz kedvesen bánni másokkal hidd el nem a súlyod lesz a probléma. Nem jobban mint a kövéreknek.
2011. aug. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!