Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a páromnak a hízásban?

Figyelt kérdés
A párom nagyon sovány, nem úgy néz ki, mint egy egészséges ember. Bármit főzök neki, nem tud hízni. Ha eszik, akkor egyszerre eszik sokat, ráadásul imádja a kenyeret,úgyhogy már nem tudok mit kitalálni. A reggelit sehogy sem tudom belediktálni. Rengeteg hízlaló ételt főzök (onnan tudom, mert én meg egyfolytában hízok). Nagyon szeretnék neki segíteni. Várom az értelmes válaszokat. Köszönöm!
2011. aug. 18. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:
és sütiket is szoktál neki sütni?annak magasabbb a kalóriatartalmuk
2011. aug. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mozgojon, erősítsen, és úgy egyen sokat.


Én is zabálom a hizlaló dolgokat a normál kaja mellett, de míg az ágyon ültem, nem híztam egyetlen grammot sem. Most viszont elkezdtem mozogni - nem sokat, nehogy visszafogyjak -, erősítés, ugrálás, tánc (napi max. fél óra), és gyarapodott a súlyom.


Ja és tolom a ch-t rendesen. Fél tábla csoki simán elmegy egy nap, és mégsem zsírosodok, de nő a tömegem. Bár ez még kétlem, h izom lenne. Ha híztam még, akkor merek csak normálisabban sportolni, addig nem.


Bár én anorexiából jövök ki.

2011. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kút ***** válasza:

Etess vele meg napi fél kiló kesudiót vagy mandulát. Csak abba 3000 kcal van:D Mondjuk elég száraz úgyhogy kell mellé a víz is. Földimogyit is vehetsz neki az olcsóbb de az más miatt nem egészséges.

Emellett a mozgás az fontos ahogy az előttem szóló is elmondta. Érdemes lenne egy vérképet csináltatni és megnézni a pajzsmirigy hormontermelését.

(Ha nem izom jön fel akkor az csak zsír lehet mert a víz csak úgy nem áll meg:) )

2011. aug. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akár minden nap is sütnék sütit, mert szeretek sütni-főzni, de a párom nem szereti, mert nincs hozzászokva. Pedig finomakat csinálok, eszik belőle egy szeletet, a többit meg elajándékozhatom, mert nem kívánja. A mozgásról annyit, hogy egész nap dolgozik, egy autóalkatrész raktárban, szóval a gyúrás megvan, sőt túl sokat szaladgál. Középiskolás korában súlyzózott, azon a nyáron, amikor megismertem, nem is volt baj az alkatával, mert még pocakja is volt, meg egészségesen nézett ki. A zsíros magvakat még nem próbáltam, de ezt bevetem, hátha tetszik neki. :D
2011. aug. 18. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!